ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ BAYRAM
 
NEŞE ÇAY BAYRAM TEBRİĞİ
 
METE ŞİRKETLER GRUBU BAYRAM
 
FENER NAKLİYAT BAYRAM TEBRİĞİ
 
Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (95)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » LÖSEV İYİLİKLER TIRI RİZE’DE

LÖSEV İYİLİKLER TIRI RİZE’DE

Kategori: SAĞLIK
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 2-08-2017, 10:42
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

LÖSEV İYİLİKLER TIRI RİZE’DE LÖSEMİLİ ve KANSERLİ AİLELERİN İHTİYAÇLARINI DAĞITTI

  

 

LÖSEV, “Anadolu’ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı” projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine yardımlar ulaştırmaya devam ediyor. 1 Ağustos Salı günü Rize’de olan LÖSEV İyilikler Tırı, vakfa kayıtlı aileler ile Sahil Dolgu Alanı Kültürpark Önü’nde buluşarak ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırdı. İyilikler Tırı2 Ağustos Çarşamba günü ise Amasya Çelebi Mehmet Meydanı’nda konumlanarak Amasyalı ailelere yardımlarını elden ulaştıracak.

 

LÖSEV, lösemi ve kanser tedavisinde ilaçlar kadar iyi ve doğal beslenmenin değerli olduğunu belirterek, ailelerinin % 82’sinin asgari ücret ve altında gelire sahip olduğunu açıkladı. Bu nedenle dar gelirli ailelerin iyi beslenmek ve hijyenik koşulları sağlamak için desteğe ihtiyaç duyduklarının altını çizdi. Hastaların ve ailelerinin tüm temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ülkemizin pek çok şehrini dolaşan LÖSEV’in İyilikler Tırı 1 Ağustos Salı günü Rize’deydi. Türkiye’nin tüm bölgelerine giyim, tekstil, gıda, et, kırtasiye, oyuncak, kuru gıda, temizlik malzemeleri gibi, bir lösemi ve kanser hastasının iyileşmesi için gerekli olan temel ihtiyaçları içeren yardımları götüren LÖSEV İyilikler Tırı, Rize’de de koli koli mutluluk dağıttı. Lösemili ve kanserli çocuklar aileleriyle birlikte organizasyondan yüzleri gülerek ayrıldı.

 

19 Nisan 2017 tarihinde Eskişehir’den yola çıkan LÖSEV İyilikler Tırı, Anadolu’nun en uzak şehirlerinden en ücra köylerine ulaşmanın, buradaki lösemili ve kanserli çocukları güldürmenin mutluluğunu yaşamaya devam edecek. LÖSEV İyilikler Tırı’nın bundan sonraki duraklarında da hazır bulunacak; gıda, giyim, tekstil, kırtasiye, oyuncak, bilgisayar, mobilya, temizlik malzemesi ve bunun gibi yüzlerce yardımı LÖSEV’e kayıtlı aileler ihtiyaçlarına göre, gönüllerince seçebilecek. Özellikle LÖSEV’e kayıtlı çocuklar oyuncaktan bisiklete, kırtasiyeden çalışma masasına istedikleri şeyleri seçme fırsatını yakalayacaklar.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı