Fakir - Elektrikli ev Aletleri
Kanal İstanbul'un Güzergahı
SİNÜZİT DEYİP GEÇMEYİN
Sahibinden Kiralık Daire
Mutlu Yıllar.. Avukat Mehmet
Yeni Yılınız Kutlu Olsun... Ali
Mutlu Yıllar.. Mustafa Çelik
Yeni Yılınız Kutlu Olsun ...
Mutlu Yıllar... RİDEF

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ocak 2018 (63)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)
Ağustos 2017 (138)

» » Yemekten zehirlenen öğrencilerin durumu ...

Yemekten zehirlenen öğrencilerin durumu ...

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 13-12-2017, 10:39
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde yemekten zehirlenen öğrencilerin sayısı 473'e yükseldiRecep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Kampüs yemekhanesinden dün öğle ve akşam yemeğinden yiyen öğrencilerden zehirlenenlerin sayısı 473'e yükseldi.
Fener mahallesindeki RTEÜ Kampüs yemekhanesinde dün öğle ve akşam yemeğinde çıkan İzmir Köfte’den yiyen öğrenciler bir süre sonra kusma, mide bulantısı ve ishal şikayetleri nedeniyle Rize Devlet Hastanesi ve RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurmaya başladı. Yedikleri yemekten zehirlenen kız ve erkek öğrencilerin hastanelere akını gece boyunca devam ederken, sayı bugün sabah saatlerine kadar 473'e ulaştı. Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 'Acil' koduyla göreve çağrılan doktor, hemşire ile sağlık personelleri gece boyunca yoğun bir mesai yaptı. Öğrencilerden 463'nün hastanelerden taburcu edildiği 10 öğrencinin ise yatarak tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde yemekten zehirlenen öğrencilerin sayısı 190’a ulaştı
- Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman hastanelerde tedavi gören öğrencileri ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı
- Vali Erdoğan Bektaş:
- “Öğrencilerin neden zehirlendiklerini en kısa sürede tespit edeceğiz”

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Kampüs yemekhanesinden bu akşam yemek yiyen öğrencilerden zehirlenenlerin sayısı 190’a yükseldi. Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman hastanelerde tedavi gören öğrencileri ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Fener mahallesindeki RTEÜ Kampüs yemekhanesinde bugün öğle ve akşam yemeğinde çıkan İzmir Köfte’den yiyen öğrenciler bir süre sonra kusma, mide bulantısı ve ishal şikayetleri nedeniyle Rize Devlet Hastanesi ve RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurmaya başladı. Saatler geçtikte yedikleri yemekten zehirlenen kız ve erkek öğrencilerin sayısı 190’a ulaşırken, Rize İl Sağlık Müdürlüğü 'Acil' koduyla doktor, hemşire ile sağlık personellerini hastanelere görev başına çağırdı. Olayı duyar duymaz Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman da her iki hastanede tedavi gören öğrencileri ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

“Ailelerimiz rahat olsunlar”
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Vali Erdoğan Bektaş, “Öğle ve akşam saatlerinde yenilen yemekten dolayı öğrencilerimiz zehirlenmiştir. Hastanede gerekli müdahaleler kendilerine yapılmıştır. Tam olarak neden zehirlendiklerini en kısa zamanda çözeceğiz. Tahliller için yemeklerden gerekli numuneler alınmıştır. Ailelerimiz rahat olsunlar. 190 öğrenci arasında durumu ağır olan bir vakamız yoktur. Bu zehirlenmenin nereden kaynaklandığını bulmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

“Üniversite olarak inceleme başlattık”
RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ise yaptığı açıklamada “190 öğrencimiz tedavi altına alındı. Ailelerimiz kesinlikle rahat olsun. Biz hastanede incelemelerimizi yaptık. Hiçbir öğrencimizin durumu ağır değildir. Gerekil müdahaleler kendilerine yapıldı. Üniversite olarak konuyla ilgili inceleme başlattık” ifadelerini kullandı.

“Yemekte sanki bir koku vardı”
Zehirlenen üniversite öğrencilerinden Hacı Yusuf ve Batuhan Aras ise “Öğleyin de aynı yemeği ‘sulu köfte’ yedik. Yemekte sanki hafif bir koku vardı. Mide bulantısı oldu. Serum taktılar bazılarımız ayakta bazılarım ise yatakta tedavi edildi” açıklamasında bulundular.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı