Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (64)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » Sağlıklı Yaşam Aracı ‘Yollarda’

Sağlıklı Yaşam Aracı ‘Yollarda’

Kategori: SAĞLIK
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 14-02-2018, 10:13
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Sağlıklı Yaşam Aracı ‘Yollarda’


Rize’de “Sağlık Yaşam Aracı” faaliyetlerine devam ediyor.
Sağlık Bakanlığı tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilen 3 adet “Sağlıklı Yaşam Aracı” mobil sağlık etkinlikleri devam ediyor.
Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen '' Sağlıklı Yaşam Aracı'' projesi halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinin sağlanması, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi, bireylerin daha fazla bilgi edinmesi amacıyla il genelinde yapılan çalışmalar ile yürütülüyor.
Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, sağlıklı yaşamın önemine dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Toplumun ve bireyin sağlığı ile ilgili bilgi, farkındalık ve kontrol yeteneklerini artırmak; sağlığı doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen faktörlerin iyileştirilmesine yönelik davranış değişikliği oluşturmak; halk sağlığının korunması ve geliştirilmesini sağlamak; hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesini sağlamak; halkımıza sağlık okur-yazarlığı kazandırmak ve Sağlık Bakanlığının çalışma ve kampanyalarından, toplumun ve bireyin daha çok bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla tüm ilçelerimizde program dâhilinde hizmet vermektedir.” dedi.
Tepe, ”Bu kapsamda ayrıca Obezite, Kanser, Sağlıklı Beslenme, Hipertansiyon, Diyabet ve Fiziksel Aktivite konularında eğitim broşürleri dağıtılarak halkımıza bilgilendirmeler yapılmakta olup, tansiyon ve kan şekeri ölçümleri ile GGK(Gaitada gizli kan) kiti dağıtımı yapılarak kanser taramaları yürütülmeye devam ediyor.” diye konuştu.
2018 yılı Ocak ve Şubat aylarında da Rize ili ve ilçelerinde şehir merkezleri, toplu alanlar ve okullarda Sağlıklı Beslenme, Obezite, Diyabet, Fiziksel Aktivite, Kanser, Verem ile Savaş, Hijyen konularında etkinlikler gerçekleştirildi.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı