Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (69)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » Rize’de Sağlık personeline kuvöz kullanımı eğitimi

Rize’de Sağlık personeline kuvöz kullanımı eğitimi

Kategori: SAĞLIK
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 25-09-2018, 10:42
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rize’de Sağlık personeline kuvöz kullanımı eğitimiRize İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birimi tarafından düzenlenen transporttur kuvöz kullanımı eğitici eğitimi düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı hastanelerin acil ve yenidoğan yoğun bakım ünitesinde; ayrıca tüm 112 acil sağlık çalışanlarına Dr. Abdulkadir Öksüz tarafından hasta sevki sırasında kullanılan transporttur kuvözün kullanımı hakkında eğitim verdi.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “İlimizde, bebek ölüm hızı geçen yıllara oranla düşmesine rağmen, halen gelişmiş ülkeler düzeyinde değildir. Bebek ölümlerinin büyük çoğunluğu yenidoğan döneminde ve doğumu takiben ilk hafta içinde olmaktadır. Yenidoğan ölümleri incelendiğinde; asfiksi, doğum travmaları, enfeksiyon, konjenital anomaliler ve prematüre gibi yoğun bakım desteği gerektiren, düzeltilebilir durumlar olduğu görülmektedir.”dedi.

Tepe, “bu doğrultuda tüm yaşamın en hassas evresi olan yenidoğan dönemindeki sorunları en alt seviyeye indirmek, yaşam kalitesini istenilen düzeye çıkartmak için sağlık çalışanlarımıza eğitim düzenlediklerini ifade etti.

Tepe, “İl Sağlık Müdürlüğü olarak yapılan eğitimlerle hedefimiz her bir yenidoğan transpotur sevkinde; ilk olarak hastanın durumunun bozulmaması, eğitimli personelle hasta sevkinin gerçekleşmesi, transportur sırasında yenidoğanın bakımını sağlanması, sevk eden ve hasta kabulü yapan ekibin iletişimin iyi olmasını amaçlamaktayız.” diye belirtti.

Transporttur kuvöz kullanımını eğitimli bir sağlık personeli ve ekip tarafından yapılması sorunların erken çözümlenmesine, kontrollü transportur sevkinin sağlanmasını ve iletişimin daha etkili olmasını sağlayacağını söyleyen Tepe, “Bu kapsamda eğitimlerimiz düzenli aralıklarla sürdürülecektir. Yenidoğan transportu hastanın durumunun kritik olması, doğru karar almanın yaşamsal olması nedeni ile oldukça stresli bir iştir. Bu nedenle transporttur kuvözün kullanan sağlık çalışanlarımız stresle baş etme eğitimleri ile de desteklenecektir.” diye konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı