Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (78)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » RİZE’DE KETEM tarafından ücretsiz kanser taraması

RİZE’DE KETEM tarafından ücretsiz kanser taraması

Kategori: SAĞLIK
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 28-09-2018, 11:00
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

RİZE’DE KETEM tarafından ücretsiz kanser taramasıRize İl Sağlık Müdürlüğü Kanser birimi tarafından farkındalık oluşturmak için Yek Adım Eğitim ve Araştırma Derneği (YEKAD) tarafından yürütülen Mobil okul projesine katılan tüm kadınlarımıza Serviks, Meme, Bağırsak kanser taramaları KETEM tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

Merkeze bağlı Tophane Mahallesi Muhtarlığı önünde bulunan mobil okul aracına başvuran kadınlarımıza ücretsiz kanser taramalarını yapılarak, KETEM Hekimi Dr. Tuğba Adanur tarafından bilgilendirme yapıldı.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Kanser tarama programları kadınlarda 30, erkeklerde 50 yaşında başlamaktadır. 30-65 yaş arası her kadın  5 yılda bir rahim ağzı kanseri, 40-69 yaş arası her kadın 2 yılda bir meme kanseri, 50-70 arası her kadın ve erkek 2 yılda bir bağırsak kanseri taramalarını yaptırmalıdır.”

Tepe, vatandaşların rahim ağzı kanseri, meme kanseri ve bağırsak kanseri taramalarınızı Aile Sağlığı Merkezinize ve KETEM Merkezimize başvurarak ücretsiz yaptırabileceklerini hatırlatan Tepe, “Kadınlarımızın kendi sağlıkları açısından son derece büyük önem arz eden ve ücretsiz olan bu hizmetten faydalanmaları elbette ki kendi yararlarına olacaktır.” diye belirtti.

YEKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nazan Aytop ve yönetim kurulu üyeleri İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe’yi makamında ziyaret ederek, projeye göstermiş oldukları destek ve ilgiden dolayı teşekkür etti.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı