Ağız kokusuna 10 doğal çözüm
 
Kansızlığın Çaresi Meyve Suyu
 
Sağlık Alanında Yeni Düzenlemeler
 
"Balıkların yediği plastikler
 
Reçetesiz ilaca 2 bin lira ceza
 
Siyasi Parti Kulislerinde Yerel
FAKİR’DEN CUMHURİYET BAYRAMI’NA
KRONİK HASTALARA ÖZEL 9 SONBAHAR

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Kasım 2018 (86)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)

» » Rize'de Yürümekte zorlanan eşine asansör yaptı

Rize'de Yürümekte zorlanan eşine asansör yaptı

Kategori: SAĞLIK
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 28-10-2018, 18:56
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Yürümekte zorlanan eşine asansör yaptı                            Rizeli Kerim Bostan, eklem rahatsızlığı nedeniyle merdiven inip çıkmakta zorluk yaşayan eşinin bu sorununu, 2 katlı evlerinin dış cephesine yaptığı uzaktan kumandalı asansörle çözdü                                                     

Rize'nin Güneysu ilçesinde yaşayan Kerim Bostan, yürüme ve merdiven çıkmada zorluk çeken eşi için iki katlı evinin dış cephesine asansör yaptı.
Eklem hastalığı sebebiyle yürümede ve özellikle merdiven çıkmada zorluk çeken 50 yaşındaki Meryem Bostan'ın bu sorununa çare arayan eşi Kerim Bostan, evine asansör yapmaya karar verdi.
İki katlı binanın dış cephesine kurulacak raylı, kabinli asansör sistemi için proje hazırlayan Bostan, arkadaşlarından da destek aldı. Bostan, uzaktan kumandayla çalışabilen 2 kişilik asansörü 3 ayda tamamlayarak binaya monte etti.
Kerim Bostan, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşini, evinin önündeki merdivenlerden indirmenin zor olduğunu, bu sorunu asansörle çözmeye karar verdiğini söyledi.
Asansörle ilgili ustalardan bilgi aldığını anlatan Bostan, "Yaklaşık 8 bin liraya mal oldu. Can güvenliği açısından hiçbir tehlikesi yoktur." dedi.
Bostan, asansörü eşinin rahat etmesi için yaptığını belirterek, şunları kaydetti:
"Şu an kendim de kullanıyorum. Gece işten geç geliyorum. Kimseyi rahatsız etmeden asansörü kumandayla çağırıyorum, biniyorum ve eve çıkıyorum. Merdiven yürümüyorum. Aslında amacım hasta olan eşimi rahat ettirmekti. Hastaneye gitmek olsun, bir yere misafirliğe gitmek olsun, büyük rahatlık oldu bizim için. Komşularım da ilk başta çekinseler de şimdi onlar dahi merdiveni kullanmıyorlar. Sesleniyorlar bize, asansörü gönderiyoruz, ona binip geliyorlar."
Meryem Bostan ise ayaklarının çok ağrıdığını, bu yüzden asansörün kendisi için büyük kolaylık olduğunu ifade ederek, "Eşim merdivenlerden indiremiyordu beni. Hastaneye dahi gidemiyordum. Eşim rahatlığım için bu asansörü yaptı. Allah razı olsun ondan. Eşim rahat kullanmam için kumanda da taktırdı. Şimdi basıyorum ona iniyorum, basıyorum çıkıyorum." diye konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı