Ağız kokusuna 10 doğal çözüm
 
Kansızlığın Çaresi Meyve Suyu
 
Sağlık Alanında Yeni Düzenlemeler
 
"Balıkların yediği plastikler
 
Reçetesiz ilaca 2 bin lira ceza
 
Siyasi Parti Kulislerinde Yerel
FAKİR’DEN CUMHURİYET BAYRAMI’NA
KRONİK HASTALARA ÖZEL 9 SONBAHAR

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Kasım 2018 (86)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)

» » Rize'de Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

Rize'de Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

Kategori: SAĞLIK
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 8-11-2018, 11:19
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı
 


Valisi Kemal Çeber başkanlığında Rize Valiliği Ayder Salon'da gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Coşkun Yeğen, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Öner Kemal Sekücü, İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ile diğer müdürler ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Vali Çeber, toplantı öncesi yaptığı açıklamada, bağımlılıkla mücadelenin Türkiye'de büyük bir titizlikle devam ettiğini belirtti.

Uyuşturucunun her türünün az da olsa illerde görüldüğünü, bunun nedeninin ucuzlamasıyla ilişkilendirilebileceğini ifade eden Çeber, "Önceden belli miktar para ve edinme yolları gerektiren uyuşturucu belası, artık 500 kuruşluk sentetik haplarla insanların bulabileceği hale geldi. Uyuşturucu bunun başlıca belası ama biz genel anlamda her türlü bağımlılıkla mücadele edeceğiz. Bağımlılık çok geniş bir kavram." dedi.

Bağımlılıkla mücadelenin tek bir kurum ve kişinin işi olmadığına değinen Çeber, "Bağımlılıkla mücadele toplumsal bir meseledir. Bu işi emniyet veya güvenlik birimlerine havale edemeyiz. Eğitim, vali, başsavcıya havale edemeyiz. Hep beraber hep birlikte ortak mücadele gerekiyor. Biz de hep birlikte mücadele vereceğiz. Bize sağlam nesiller lazım. Çok iyi yetişmiş, bilgi, teknoloji birikimi, mesleki anlamda iyi yetişmiş, hem de milli manevi değerlere sahip, bayrağını, vatanını, şehidini, gazisini bilen nesiller lazım. Yetiştireceğimiz nesillerle gençlerimizi bağımlılık belasından kurtarmamız lazım." diye konuştu.

Bağımlılıkla mücadelede yeni fikirler ve projelerin hayata geçirilmesine her kesimin katılması gerektiğini dile getiren Vali Çeber, "Vaazında bağımlılıkla mücadeleye değinen camideki din görevlisinden, okulda anlatan öğretmene kadar, evde nasıl mücadele edeceğini inceleyen veliden gazete ve televizyonda buna yer veren herkes bu işin bir parçasıdır. Bu mücadeleyi hep beraber vererek bu beladan ilimizi de ülkemizi de muhafaza etmek durumundayız." ifadelerini kullandı.

Toplantı, konuşmanın ardından kurumlar tarafından bağımlılıkla mücadele ve alınacak tedbirlerle gerçekleştirilen faaliyetler hakkında sunum yapılması, görüş ve önerilerin iletilmesiyle devam etti.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı