Karnede ödül ve cezanın ölçüsü
Ford’dan RTEÜ’ye Eğitim İçin
Rize’de Amatör Maçlar İptal
Her 100 çocuktan 20'sinde astım
İKİNCİ BAHAR RİZE'DE SAHNE ALACAK
ÇORUH EDAŞ YENİ YIL TEBRİK MESAJI
GALERİ MUZAFFER / YENİ YIL
ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ / YENİ

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ocak 2019 (118)
Aralık 2018 (156)
Kasım 2018 (177)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)

» » Rize Şehir Hastanesi ile ilgili bir sıkıntı var mı?

Rize Şehir Hastanesi ile ilgili bir sıkıntı var mı?

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 9-01-2019, 12:45

 

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, kentte görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıya basın mensuplarının yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Görgülü, Halk Sağlığı Başkanı Opr. Dr. Seçkin Karaoğlu ve Ruh Sağlığı Uzmanı ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Salih Yıldırım katıldı.

Rize’nin sağlık alanındaki durumuyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rize’ye modern bir hastane yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Tepe, şehir hastanesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Rize Şehir Hastanesi ile ilgili bir sıkıntı yok. Bakanlığımızın takdirindedir. Süreçle ilgili bir olumsuzluk yok. Ama şunu söyleyeyim ne zaman başlayacak, ne zaman ihale edilecek onu ben şimdi söyleyemem bakanlığımızın takdirinde. 800 yataklı planlandı. Son derece modern bir 800 yatak. Eski yat limanı olarak adlandırılan Bağdatlı Mahallesinin hemen karşısındaki alanda deniz dolgusu üzerinde yapılacak. Neden kara değil? Onlar hep konuşuldu. Karada böyle bir alan bulunamadı. Karadaki maliyetler denizin 2-3 katı. Paketlemenin yeri hastane için söz konusu değil. O alan 40 dönüm. Biz şehir hastanesini deniz dolgusu üzerinde en az 200 dönüm üzerinde yapılacak.” dedi.

Rize şehir hastanesinin bakanlığın 2019 yatırım programı içerisinde olup olmadığı yönündeki soruya Dr. Tepe, “Onu bilemiyoruz. Şehir Hastanesi programı farklıdır. Bunlar bakanlık tarafından özel olarak takip ediliyor. Ayrı bir ilgi alanıdır. Onlarla ilgili tasarruf tamamen bakanlıktadır ama olumsuz bir durum olmadığını biliyoruz.” diye konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı