Karnede ödül ve cezanın ölçüsü
Ford’dan RTEÜ’ye Eğitim İçin
Rize’de Amatör Maçlar İptal
Her 100 çocuktan 20'sinde astım
İKİNCİ BAHAR RİZE'DE SAHNE ALACAK
ÇORUH EDAŞ YENİ YIL TEBRİK MESAJI
GALERİ MUZAFFER / YENİ YIL
ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ / YENİ

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ocak 2019 (118)
Aralık 2018 (156)
Kasım 2018 (177)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)

» » Kendisine Hem Akıllı Hem Deli Raporu Verdiler

Kendisine Hem Akıllı Hem Deli Raporu Verdiler

Kategori: SAĞLIK
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 16-10-2014, 10:54

 

Rize’nin Pazar İlçesinde yaşayan Özgür Demir’in son birkaç yıl içerisinde yaşadıkları filmlere konu olacak türden. Demir`e son iki yıldır aynı doktorlar hem deli hem de akıllı raporu verdi.

Demir’in hikayesi 2012 yılında komşuları ile yaşadığı bir tartışmanın yargıya yansımasıyla başladı. Demir yargılama aşamasında tartıştığı Pazar Adliyesi’nde görevli bir katipten davacı oldu. Tartışmalar sürünce davalar birbirini izleyerek davalar zinciri ortaya çıktı. Demir, hukuksuz hareket ettiklerini düşündüğü bir çok kişiden daha davacı oldu. Açılan davaların sayısı artınca Pazar Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Demir’in ruh sağlığının yerinde olup olmadığına dair rapor istedi.

Psikiyatri Uzman Doktor A.E, Demir’in ruh sağlığının yerinde olduğuna dair rapor verdi. Mahkeme aynı hastaneden talebi yineledi. Bu kez aynı doktor Demir’in ruh sağlığının bozuk olduğu yönünde rapor verdi. Demir de, bunun üzerine Trabzon Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne giderek ruh sağlığının yerinde olduğuna dair Hastane Başhekimi Haluk Hıdıroğlu’nun onayını taşıyan bir rapor alarak A.E hakkında sahte rapor verdiği gerekçesiyle dava açıp A.E’nin mahkemeye verdiği rapora itiraz etti.

AYNI DOKTORLARDAN İKİ FARKLI RAPOR

Yargı süreci devam ederken Pazar Asliye Ceza Mahkemesi Demir’in itirazı üzerine bu kez Trabzon Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden Demir’in ruh sağlığıyla ilgili rapor istedi. Hastane 24 Temmuz 2014 tarihinde Demir de “paranid ruhsal bozukluk” bulunduğuna dair heyet raporu verildi.

Raporda 29 Mayıs 2014 tarihinde Demir için ruh sağlığının yerinde olduğuna dair rapor veren Hastane Başhekimi Haluk Hıdıroğlu’nun da imzası bulunuyor. Demir, veriler heyet raporuna rağmen akıllı olduğunu ispat edebilmek için bu kez heyette bulunan Psikiyatri Uzman Doktor Adnan Bulut’un Trabzon Fatih Devlet Hastanesindeki muayenehanesine gitti. Hastayı hatırlamayan Bulut, bu kez 1 Ağustos 2014 tarihinde özel muayenesinde Demir’e “herhangi bir ruhsal rahatsızlık saptanamadığı” yönünde rapor verdi.

Demir’in elinde çeşitli Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanelerinden aldığı ruhsal bozukluğu bulunmadığına dair onlarca rapor bulunuyor. Demir, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hakkımda verilen sahte raporlar ile başlattığım hukuk mücadelesi durdurulmak isteniyor. Bana ruh sağlığımın yerinde olduğuna dair rapor veren doktorlar daha sonra ruh sağlığımın bozuk olduğuna dair rapor veriyor. Aynı doktor daha sonra beni tanımayacak bu kez yine ruh sağlığımın yerinde olduğuna dair rapor veriyor. Doktorlar sahte rapor verdikleri için onlardan davacı olacağım” diye konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı