Rize’de 11 Mahallede Su
Türk salatalık ve kornişonu 88
Rize'de yaş çay yüklü kamyonet
Oruç bir zayıflama aracı değildir
ÇORUH EDAŞ’TAN ABONELERİNE
Rize’’de Gören Göz Cihazı Ön
Alim Ailesi'nin acı günü
Sedat Peker; 'Erdoğan Tesbihin

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Mayıs 2018 (82)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (163)
Şubat 2018 (141)
Ocak 2018 (157)
Aralık 2017 (140)

» » RTEÜ’de 2. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Düzenlendi

RTEÜ’de 2. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Düzenlendi

Kategori: SAĞLIK
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 9-05-2016, 18:12
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

RTEÜ’de 2. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Düzenlendi

 

RTEÜ’de 2. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Düzenlendi

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (RTEÜBAT)  tarafından düzenlenen ‘’ Kalp ve Damar Hastalıkları’’ konulu 2. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi 6-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında üniversitenin Kongre ve Yaşam Merkezi’nde  gerçekleştirildi.

Kalp ve Damar Hastalıkları temasıyla düzenlenen kongreye 36 farklı tıp fakültesinden yaklaşık 600 Tıp öğrencisi ve birçok akademisyen katıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan kongrede Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kongreye katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara teşekkür etti. Tıbbın herhangi bir meslek olmadığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN: "Allah'ın yarattığı en üstün varlık insana hizmet eden ve en zor anında insanın yanında olan bir meslektir. Yine bizler kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkasına da yapmamak gerektiğini kabul eden bir anlayışın temsilcileriyiz. Dolayısıyla da genç hekim adaylarının bu anlayışlarla hareket etmeleri, mesleklerini icra ederken sabırlı ve merhametli olmaları, insanı sevmeleri gerekmektedir." dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem ALGÜN ise mesleklerinin iyi ve kötü tarafları bulunduğunu belirterek, "En iyi tarafı ilgi alanı. Herhangi birisi doktor olduğunuzu öğrendiği zaman sizi kullanmaya çalışıyor, kötü tarafı da bu. Hekimlik, bilgiye dayalı bir meslek. Bilgiye ulaşmak günümüzde çok kolay." İfadelerini kullandı.

Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Engin DURSUN, herkesin mutlu olacağı bir kongrenin gerçekleştirileceğine inandığını söyledi.

Kongre Düzenleme Kurulu adına bir konuşma yapan Kongre Başkanı Hacer Büşra GÜNTAY ise bu yıl ikincisini düzenlemiş olmaktan mutluluk duydukları kongreye Türkiye’nin dört bir tarafından ilgi gösterildiğini ifade ederek programa katılan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, kongreye destek verenlere plaket takdim edildi.

Çeşitli hastalıklarla ilgili uzman doktorların sunumlar yaptığı kongrenin bilimsel programı, Türkiye’nin en önemli kardiyoloji ve kalp damar kuruluşları Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği, Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Derneği ve Türk Kardiyoloji Derneği tarafından desteklendi. Ülkemizin saygın kardiyologları, kalp damar cerrahları ve hekimlerinden oluşan 15 kişilik konuk akademisyen grubu kongrede alanlarıyla ilgili kapsamlı bilgiler verdi.  6 oturum, 1 karşıt görüş oturumu, 1 söyleşi ve 14 çalıştayın, onlarca serbest bildirinin, öğrencilerle akademisyenlerin tartışmalara girdiği bir bilimsel programın sonunda katılımcılar Rize'mizin değerlerinin sergilendiği bir “Rize Köşesi” ni gezerek inceledi.

 

RTEÜ’de 2. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Düzenlendi

 

Program,  Ayder Yaylası’na düzenlenen gezi ile sona erdi.

Bu arada, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu, üniversitemizin ve ilimizin de desteğini alarak 1. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi’ni 15-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında 28 farklı tıp fakültesinden 505 tıp öğrencisinin katılımıyla başarıyla gerçekleştirmişti.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı