ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ BAYRAM
 
NEŞE ÇAY BAYRAM TEBRİĞİ
 
METE ŞİRKETLER GRUBU BAYRAM
 
FENER NAKLİYAT BAYRAM TEBRİĞİ
 
Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (95)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » Şeker hastalığına dikkat çekmek için tiyatro oyunu sergilediler

Şeker hastalığına dikkat çekmek için tiyatro oyunu sergilediler

Kategori: SAĞLIK
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 14-11-2016, 17:23
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Şeker hastalığına dikkat çekmek için tiyatro oyunu sergilediler

 

Şeker hastalığına dikkat çekmek için tiyatro oyunu sergilediler

 

 

-Rize'de "14 Kasım Dünya Diyabet Günü" nedeniyle sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınlarıyla birlikte şeker hastalığına dikkat çekmek için tiyatro oyunu sergiledi

Rize'de "14 Kasım Dünya Diyabet Günü" nedeniyle sağlık çalışanları şeker hastalığına dikkat çekmek için "Diyabetli hastanın bir günü" adlı tiyatro oyunu sergiledi.

 Toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması amacıyla Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı T.C.Sağlık Bakanlığı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlık çalışanları "Diyabetli hastanın bir günü" adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Hastane çalışanları Endokrinoloji ve Metobolizma Hastalıkları Uzm.Dr.Şafak Akın, Hemşire Yasemin Baş, Hemşire Mine Toptan, Diyetisyen Merve Nur Toraman, Fizyoterapist Zinnet Öz tarafından diyabet hastalarının tanısı, tedavisi, komplikasyonları ve diyabet hastalığı farkındalığını artırmak amaçlı tiyatro gösterisi düzenlendi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda sergilenen tiyatro oyunu Hastane Başhekimi Prof.Dr. Hasan Türüt, Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Rauf Pehlivan ile sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınları izledi.

Türüt, gazetecilere yaptığı açıklamada, diyabet halk arasında şeker hastalığı olarak bilindiğine dikkat çekerek, "Önlenebilir bir hastalıktır. Bizde hastane olarak farkındalığı arttırmak amacıyla hasta ve hasta yakınları çağırarak bir tiyatro gösterisi hazırladık" dedi.

Tiyatro gösterisinin herkes için çok güzel ve verimli bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyleyen Türüt, "Bu vesileyle tüm şeker hastalarımıza hastalıkla mücadele etmeleri ve bu hastalıktan korkmamaları gerektiğini söylemek istiyorum." diye konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı