Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
 
Metin Kalkavan'dan Bayram Mesajı
 
RİZE ASKF BAYRAM TEBRİK MESAJI
 
Rize Ticaret ve Sanayi Odası
 
Askerlerin neden zehirlendiği
 
Yürek sızlatan kare!
 
Telekom Bölge Baş Müdürü Muammer
 
Tuvalet deliğindeki telefonunu
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Haziran 2017 (158)
Mayıs 2017 (220)
Nisan 2017 (194)
Mart 2017 (243)
Şubat 2017 (161)
Ocak 2017 (220)

» » Rize Müsiad Sorun Dinledi

Rize Müsiad Sorun Dinledi

Kategori: SİVİL TOPLUM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 11-05-2017, 18:52
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

MÜSİAD Başkanı Recep Taylan OSB ile ilgili sorunları masaya yatırdıklarını ve sorunları rapor halinde ilgili bakanlığa sunacaklarını söyledi.

 

 

 

MÜSİAD Rize Şube binasında yapılan çalıştay’a konuşmacı olarak Rize OSB Müdürü Hasan Günal, KOSGEB Rize Müdürü Mustafa Kurt ve SMMM Muzaffer Örün ile MÜSİAD üyeleri,  Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firma yetkililerin katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Rize Başkanı Recep Taylan, “Rize’nin ekonomisinin gelişmesi, ticaretin artması ve buna paralel istihdama katkı sağlanması için ilimize gelen yatırımcının dikkatini çekecek gerekli yatırım koşullarını oluşturmalıyız. Rize’nin coğrafi şartları baz alındığında zor bir bölge ve devletimiz burada yapılacak bir yatırımda pozitif ayrım yapması gerekmektedir.” dedi

Çalıştaya konuşmacı olarak katılan KOSGEB Müdürü Mustafa Kurt, KOSGEB hizmetlerini anlatarak hizmetlerde eksiklik olan kısımlar hakkında bilgiler verdi. Rize OSB Müdürü Hasan Günal ise OSB alt yapısı ile ilgili eksiklikler, % 88’e varan dolum oranı ile ek yapılacak yeni OSB alanı gibi konularda bilgiler aktardı.

 

 

 

Teşvik Mevzuatı ile ilgili konuşma yapan SMMM Muzaffer Örün, yatırımcılara teşvik mevzuatıyla ilgili yatırımcıların faydalanabileceği unsurlar ayrıntılı olarak anlatıldı. Ayrıca Rize’nin 4. Bölge olması sebebiyle OSB’de yapılacak yatırımların 5. Bölge haklarından faydalanılması özelliği rakamlarla ve oranlarla anlatıldı. İlave olarak nelerin teşvik kapsamına alınması hususu da toplantıya katılan üyelerle tartışıldı. Teşviklerden yararlanma konusu soru cevap bölümünde de devam ederek yatırımcıların teşvik unsurlarından yararlanma konusu hakkındaki sorular Muzaffer Örün tarafından cevaplandırıldı.

Yapılan çalıştayın sonunda, programa katılan iş adamları ve destekler ve teşvikler konusunda önemli bilgiler veren konuşmacı konuklara katkılarından ötürü teşekkür eden Başkan Taylan, “Programda yapmış olduğumuz beyin fırtınası sonucunda çıkan sonuçların önemsiyorum. Sonuçlar rapor haline getirerek, çözüm noktasında MÜSİAD olarak ilgili bakanlıklara sunarak konunun takipçisi olacağız. İlimizin ve bölgemizin çıkarları doğrultusunda bu gibi toplantılarla bir araya gelmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı