Karadeniz’in mistik ağacı
 
GÖZLERİNDEKİ 6 ÖNEMLİ TEHLİKEYE
 
Kadına Şiddet Bir Halk Sağlığı
 
Sosyal medya ilginiz, aile
 
KULAKTAN GELEN AKINTIYA DİKKAT!
  
Fakir Hausgeräte Kahve Dual Pro
 
Sedat Peker Şikayet Etti Adını
 
" Ulusları Kurtaranlar Yalnız ve
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Aralık 2018 (59)
Kasım 2018 (177)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)

» » Rize, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan gelen misafirlerini ağırlıyor

Rize, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan gelen misafirlerini ağırlıyor

Kategori: SİVİL TOPLUM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 19-10-2017, 11:58
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Rize, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan gelen misafirlerini ağırlıyor

 

 

 

Rizem Kültür ve Turizm Derneği tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından da desteklenen "Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Kültür ve Turizm Köprüsü Projesi" kapsamında Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Van, Şanlıurfa, Batman ve Mardinli turizmciler Rize'yi ziyaret etti.
Konuk turizmcilerin katılımı ile Rize Ticaret ve Sanayi Odası'nda bir istişare toplantısı düzenlenirken, toplantıya Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra Rize Belediyesi Başkan Vekili Saffet Kopuz, Rize İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Rize’de faaliyet gösteren turizmciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan Rizem Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Aydoğan, projenin ilk ayağında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 6 ilde temaslarda bulunduklarını, ikinci etap olarak da bu illerden gelen temsilcileri Rize’de ağırladıklarını ifade etti. Aydoğan, ayrıca Doğu Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni birbirine bağlayacak olan Ovit Tünelinin bitmesiyle bölge insanı 8 - 10 saatlik bir yolculukla Karadeniz sahiline ulaşacağını, bu sayede de bölgeler arasındaki gönül köprülerinin daha sağlam bir şekilde kurulabileceğini belirtti.
Toplantının son bölümünde Rize Valisi Erdoğan Bektaş yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bir bütün olduğunu, bu bütünlüğü bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirterek “Tarihin çok önemli bir diliminde yaşıyoruz. Gerek ülke içinde gerekse ülke dışında cereyan eden olaylar nedeniyle birçok hesap yeniden kurgulanıyor. Biz hep birlikte, millet olarak, ülke olarak, devlet olarak bu topraklara geldik, var olduk ve kök saldık. Yani 1000-1500 yıllık ortak geçmişimizde aramızda ortak duygular ve ortak yaşam kültürleri oluştur. Geçmişte ve bugün aramızda oluşan bu bağları koparmaya çalıştılar. Bunu Çanakkale’de denediler, 15 Temmuz’da denediler ama başaramadılar ve başaramayacaklar. Onlar uğraştıkça biz daha yakınlaşacak ve daha da büyüyeceğiz” şeklinde konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı