Samsung, 'Rize' İçin Marka
 
Karadeniz’in mistik ağacı
 
GÖZLERİNDEKİ 6 ÖNEMLİ TEHLİKEYE
 
Kadına Şiddet Bir Halk Sağlığı
 
Sosyal medya ilginiz, aile
 
KULAKTAN GELEN AKINTIYA DİKKAT!
  
Fakir Hausgeräte Kahve Dual Pro
 
Sedat Peker Şikayet Etti Adını
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Aralık 2018 (75)
Kasım 2018 (177)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)

» » Rize Kızılay ve RİKUD'dan Örnek Farkındalık

Rize Kızılay ve RİKUD'dan Örnek Farkındalık

Kategori: SİVİL TOPLUM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 26-10-2017, 11:20
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Kızılay ve RİKUD'dan Örnek Farkındalık

 

 

 

Rize'de bir çatı altında başarılı işlere imza atan RİKUD (Rize Kuyumcular Derneği) Kızılay aracılığı ile bir ilke daha imza atıyor.

Arakan için Türk Kızılayı'nın başlatmış olduğu yardım kampanyasına destek olmak adına dernek olarak bir farkındalık yaratan RİKUD, tüm üye kuyumculardan da destek buldu. Arakan'da zulüm gören müslümanlar için Kızılay’ın çağrısına cevap veren  Rize Kuyumcular Derneği (RİKUD) 18.885 TL bağış toplayarak,  RİKUD Başkanı Cevat Keresteci ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de katılımıyla Türk Kızılayı Rize Şubesine makbuz karşılığında teslim ettiler.

RİKUD Başkanı Cevat Keresteci; 'Arakanlı müslüman kardeşlerimiz için toplanın bağış yeterli olmayacak tabiki de bunun farkındayız. Fakat Rize Kuyumcular Derneği olarak elimizden geldiğince müslüman kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu bağışı ülkemizin en eski yardım kuruluşu olan Kızılay aracılığı ile yapmak bizim için bir onurdur. Kızılay'ın hem yurt içi, hem yurt dışı yardım organizasyonlarını yakından takip ediyoruz. Allah bizlere güç kudret nasip ettikçe Kızılay aracılığı ile zulüm gören kardeşlerimize yardım etmeye devam edeceğiz.' dedi.

Türk Kızılayı Rize Şube Başkanı Bahattin Karali ise RİKUD'un Rize'de Arakan için bir ilke imza attığını belirterek 'Müslüman kardeşlerimizin dünyanın öbür ucunda zulüm görüyorlar fakat aradaki binlerce kilometre mesafe onların yanında olamayacağımız anlamına gelmiyor. Türk Kızılayı olarak bölgede milletimizin desteğiyle var olmaya, zulüm gören kardeşlerimizin acısını dindirmeye devam ediyoruz. Bugün RİKUD bir ilke imza attı, diğer derneklerden ve odalardan da müslüman kardeşlerimizin acılarını dindirebilmek adına aynı hassasiyeti bekliyoruz. Bu bağışın bir örnek teşkil etmesini diliyor, Rize Kuyumcular Derneğine zulüm gören masum kardeşlerimiz adına teşekkür ediyoruz.' dedi.

Toplanan 18.885 TL nakdi bağış ise 2 adet barınma ünitesi, 22 adet normal gıda, 39 adet acil gıda, 22 adet hijyen seti, 10 adet mutfak seti, 5 adet branda, 5 adet battaniye şeklinde ihtiyaç sahibi Arakanlılara iletilecek.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı