Şimdi Rize'de Budget Zamanı!...
 
Mustafa Saymak Ligde Saydıracak!
  
Kibarca Geri Çevirdi!
 
Çay tarlasına yuvarlanan
 
Yalı Cafe & Restaurant'tan
 
HURŞİT KASAPOĞULLARI PERSONEL
 
Vedat Muriqi’in Babalık Sevinci
 
Borçlulara Yapılandırma
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Temmuz 2018 (81)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)
Şubat 2018 (141)

» » Recep Taylan: “Türkiye'de Yeni Bir Dönem Başladı”

Recep Taylan: “Türkiye'de Yeni Bir Dönem Başladı”

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 28-06-2018, 12:35
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

MÜSİAD Rize Başkanı Recep Taylan: “Türkiye'de yeni bir dönem başladı”

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rize Başkanı Recep Taylan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Taylan; 24 Haziran Seçimleri istikrar, demokrasi ve refah beklentisinin kazandığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Başkan’ seçildiğini artık Türkiye'de yeni bir dönemin başladığını söyledi.

Yaz aylarında yapılmış bir seçim olmasına rağmen yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Başkan Taylan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Recep Tayyip Erdoğan’ın kalkınma ve refah seviyesini yükseltme amacıyla yapacağı yeni çalışmalara destek vereceklerini söyledi. Taylan, seçimin ardından halk iradesinin, TBMM’ye giren partilerin oy oranıyla paralel olarak yansıdığını belirterek, “Bu sonucun ardından oluşan bir meclisin ortaya çıkması da temsili demokrasi açısından memnuniyet vericidir” dedi.

TÜRKİYE İSTİKRAR İÇİN ERDOĞAN DEDİ

Seçim süreci öncesi Türkiye düşmanlarının dış ve iç saldırılarının arttığını ve ekonomik kriz dayatması ile halkın korkutulmaya çalışıldığını söyleyen Taylan, “Cumhurbaşkanlığı seçim süreci öncesi ülkemizde oluşturulan gerginlik, dayatma ve kriz ortamı, halkın iradesi ile 24 Haziran günü son buldu. Seçim sonucunda halkımız, AK Parti'nin geçmiş dönem politikalarına, ekonomik performansına ve sağladığı istikrara onay vermiştir. Seçim sonuçlarının bu şekilde gerçekleşmesinin ana faktörleri; halkın istikrar ve kalkınmanın devamını istemesi, kamu hizmetleriyle sosyal politikalardan memnuniyeti, güçlü bir tek parti hükümeti modeli isteğidir” diye konuştu

Seçim sonuçlarından iktidarın ve muhalefetin gerekli dersleri çıkarması gerektiğine inandıklarını belirten Taylan, “Yeni bir hükümet ve çoğunluğu değişen yeni bir TBMM seçilmiş, Türkiye’de yeni bir dönem başlamıştır. Bu dönemde, iktidar ve muhalefet partileri, ekonomik, sosyal ve dış politikaları meselelerini sağduyulu bir şekilde ortak payda altında buluşarak yürütmelidirler. Son seçim sonuçlarının alt okumasının iyi yapılması gerekmektedir. Halkın ortak mesajı, istikrar ve güven ortamının devamı, halka dönük hizmetlerin artırılarak sürdürülmesi, ekonomik politikaları, demokratikleşme ve özgürlükleri genişletme, güvenlik ve dış politika meselelerinin ortak zeminde buluşarak yürütülmesidir” ifadelerini kullandı.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı