Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (78)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » Çay Kanunu Şart!...

Çay Kanunu Şart!...

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 2-10-2018, 10:08
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Ulusal Çay Konseyi eylül ayı toplantısı yapıldı                            Ulusal Çay Konseyi eylül ayı toplantısının yapıldığı bildirildi.
Çay Konseyi'nden yapılan açıklamada, Konsey Başkan Vekili Mehmet Erdoğan başkanlığındaki toplantıya yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş, Genel Müdür Yardımcısı Resul Durmaz ile yetkililerin katıldığı belirtildi.
Açıklamada, toplantıda çay kanununun hayata geçirilmesi konusunun ele alındığı ifade edildi.

Kuru çaya uzun zamandır zam yapılmamasının ve ekonomik gelişmelerin sektörü olumsuz etkilemesine vurgu yapılarak, "Bu gelişmeler sonucunda, özel sektör düşük fiyatlarda çay almak zorunda kalmış. Bu sektöre zarar vermiş ve bundan en çok üretici mağdur olmuştur. Çay kanunu ile birçok problemin önüne geçilebileceği aşikardır. Sektörün en büyük problemi fiyat düşüşlerinin taban veya referans fiyat ile önüne geçilebilecektir." ifadeleri kullanıldı. 

Açıklamada, Türk çayının 2019 yol haritasına vurgu yapılarak, şöyle devam edildi:
"Geleceğe yönelik çalışmalar yapılması kaçınılmazdır. 2019 yılının daha sorunsuz atlatılabilmesi için ortak paydada yol haritasının belirlenmesi önem arz etmektedir. 2018 çay sezonunda rekor üretim gözlemlenirken kalitenin de bir o kadar düştüğü gözlemlenmektedir. Çay sektöründe çay kanunu ile kalite, fiyat gibi önem arz eden konular çözüme kavuşturulabilecektir."


  1. Ey Rizeli şu resme bir bakar mısın?Bir tane gerçek müstahsil var mı?Hepsi Fadime halanın alınterini sömüren as.laklar...Milletin efendisi gerçek müstahsil olan köylüdür.Hemde çaycıyı daha çok sömürebilmek için çay kanunu çıkarılmalıdır diyorlar.Bu kanunla üsküdar-ümraniye hattı gibi fabrikalarını tekelleştirmek istiyorlar.İnanıyorum ki reis bu abidik kubidiklerini yemez.

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı