DOĞDUĞU GÜN YAPILAN AMELİYATLA
 
Yeni Ford Focus, 20 Kasım'da
 
Ağız kokusuna 10 doğal çözüm
 
Kansızlığın Çaresi Meyve Suyu
 
Sağlık Alanında Yeni Düzenlemeler
 
"Balıkların yediği plastikler
 
Reçetesiz ilaca 2 bin lira ceza
 
Siyasi Parti Kulislerinde Yerel

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  AKILLI KUTU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Kasım 2018 (108)
Ekim 2018 (137)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)

» » RTB A SINIFI BORSA OLDU

RTB A SINIFI BORSA OLDU

Kategori: SİVİL TOPLUM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 22-12-2015, 14:13
 • Beğenmedim
 • 0
 • Beğendim

RTB A SINIFI BORSA OLDU

 

RTB A SINIFI BORSA OLDU

 

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Akreditasyon Sistemi’nde 14 Eylül 2012 tarihinde yapılan ilk denetimle Borsamızı B sınıfı akredite borsalar arasına taşıdık. Üç yıl içinde kendini sürekli yenileyen borsamız 21 Aralık Pazartesi günü geçirdiği başarılı denetim sonucunda A sınıfı Borsa belgesini almaya hak kazanmıştır.

Denetim Türk Loydu denetçisi Yüksek Endüstri Mühendisi İlker Gür tarafından RTB Genel Sekreteri İsmail Kocaman ve RTB Akreditasyon ve Kalite Yönetim Temsilcisi İlkay Kavalcı Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Denetimde Borsamız; yönetim ve oda borsa mevzuatı, mali yönetim, insan kaynakları yönetimi, iş planlaması ve yönetimi, haberleşme ve yayınlar, bilgi ve iletişim teknolojileri kullanımı, üye ilişkileri, kalite, iletişim ağı, politika ve temsil, bilgi, danışmanlık ve destek, iş geliştirme ve eğitim, satış salonları ve laboratuvar maddelerinden denetlenmiştir. Tüm maddelerden yüksek puan alan Borsamız, beş yıldızlı hizmet anlayışını A sınıfı Borsa unvanıyla belgelemiştir.

Denetim sonunda yapılan toplantıda konuşan RTB Meclis Başkanı Resul Okumuş, Akreditasyon sisteminin Borsamıza; stratejik yönetim etkinliği, kuruluşun imajının güçlenmesi, kalite bilincinin oluşması, daha iyi bir dokümantasyon, sistematikleşmek, etkinlik ve üretkenlik artışı, maliyetlerin azaltılması, üye memnuniyeti, üye artışı, rekabet gücünün artması, daha iyi üye ilişkileri katkılarını sağladığını ifade etmiştir.

Konuşmasında Okumuş, Rize Ticaret Borsası’nın Türkiye’de A sınıfı Borsa Belgesi almış 8. Borsa olduğunu vurgulamıştır. Bu belgeyi almamıza katkı sağlayan Borsa yönetimi, Genel Sekreter İsmail Kocaman, Akreditasyon ve Kalite Yönetim Temsilcimiz İlkay Kavalcı Yazıcı ve tüm çalışanlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür edip, bu bilinçle Borsamızın ülkemize, bölgemize ve Rizemize hizmet edeceğini belirtmiştir.

A Sınıfı Borsaların Listesi

 1. Ankara Ticaret Borsası
 2. Bandırma Ticaret Borsası
 3. İzmir Ticaret Borsası
 4. Konya Ticaret Borsası
 5. Nizip Ticaret Borsası
 6. Polatlı Ticaret Borsası
 7. Tarsus Ticaret Borsası
 8. Rize Ticaret Borsası


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı