Rize'de Bu Kaza İki Can Aldı
 
Emekliye yılda 2 maaş ikramiye
 
EL TİTREMESİ ÖNEMLİ
 
Kadınlar plajına rekor ilgi
 
Erdoğan ve Kalkavan Bir araya
  
Kanunen bisikleti kullanma
 
Liseli genç kız derede boğuldu
 
Kalkavan Ailesinin Acı Günü
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2017 (93)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)
Mayıs 2017 (220)
Nisan 2017 (194)
Mart 2017 (243)

» » YENİ ŞEHİR'E YENİ ŞEHİR HASTANESİ

YENİ ŞEHİR'E YENİ ŞEHİR HASTANESİ

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 22-12-2016, 10:57
 • Beğenmedim
 • +1
 • Beğendim

SALARHA VADİSİ'NDEN KAMUOYUNA ÇAĞRI:

YENİ ŞEHİR'E YENİ ŞEHİR HASTANESİ

 

YENİ ŞEHİR'E YENİ ŞEHİR HASTANESİ

 

Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye genelinde modern ve 5 yıldız konforunda kurulmasını planladığı Şehir Hastanelerinden birinin inşa edileceği Rize'de yer için Salarha Vadisi'nden 120 ila 200 dönümden oluşan 4 alternatifli arsa önerisi geldi.  Salarha Vadisi'nin bir araya gelen 46 Muhtar ile Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri  Salarha Tüneli ve Duble yolla birlikte inşaat ve yapılaşma açısından zemin şartları da göz önüne alındığında Rize'de en müsait alan olduğu belirtilen Salarha Vadisi'nde Şehir Hastanesi Kurulmasını önerdi.

Salarha Bölgesi Muhtarları ve Bölge sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Ali Toptan "Kesinlikle bölgesel milliyetçilikten uzak bir anlayışla; ilimizde de çok önemsediğimiz şehir hastanesinin bölgemizde uygun görülecek bu 4 alternatif arsalardan birinde inşa edilmesini ve Salarha bölge halkı olarak en doğru ve isabetli karar olacağını düşünmekteyiz." dedi.

 

 

YENİ ŞEHİR'E YENİ ŞEHİR HASTANESİ

 

Salarha Bölgesi Muhtarları ve Bölge sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Ali Toptan, "Hükümetimiz tarafından Şehir Hastaneleri projesi adı altında Sağlık alanında yeni bir atılımın yapıldığını ve projelerin bir bir hayata geçtiğini büyük bir memnuniyetle izlemekteyiz. Bu projelerden birinin ilimizde yapılacak olması bizleri ziyadesiyle heyecanlandırmaktadır. Bu kapsamda diğer alanlarda olduğu gibi özellikle sağlık alanında da büyük değişimlere imza atan başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümetimize sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz.

Son günlerde ilimizde de kurulması düşünülen şehir hastanesi için yer tespiti çalışmalarının yapıldığını basından ve sosyal medyadan yakinen takip ediyoruz. Bu büyük hizmetin ilimize kazandırılması için gece gündüz demeden, en uygun yer tespiti yapmak için bölge bölge dolaşan ve bölgemizde de bu konu ile ilgili etüt çalışması yaptıran, eski Bakanımız Sayın Hayati Yazıcı'ya, Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş'a, Rize Milletvekillerimiz Sayın Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak'a ve İl Başkanımız Sayın Muhammed Avcı'ya teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.

4 ALTERNATİF YER

Toptan, "Salarha bölgesi halkı olarak, bundan önceki hizmet yatırımlarına verdiğimiz desteği şehir hastanesi yapımında da ortaya koymak istiyoruz. Bu beyanda Salarha Bölgesi'ndeki 46 muhtarımız, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve konu ile ilgili uzman ekiplerimizle birlikte detaylı bir çalışma yaptık. Bu çalışmalar neticesinde en modern şehir hastanesinin bölgemizde mevcut ve her biri 120 ile 200 dönüm arasında değişen 4 alternatif arsa üzerinde en az maliyetle yapılabileceğini yetkililerimize ve kamuoyuna belirtmek isteriz. Bölgemizi yeni bir güney şehir konumuna getirecek iki adet tüp tünelden oluşan Salarha tünellerinin yapımı da hızlı bir şekilde devam etmektedir. Ayrıca Salarha Tüneli ile birlikte mevcut duble yollarla ulaşım çok daha kolay sağlanacak ve ağır kış koşullarında bile herhangi bir ulaşım sıkıntısı yaşanmayacaktır. Şehir hastanesi olarak planlanacak bölgemizin inşaat ve yapılaşma açısından zemin şartları da göz önüne alındığında Rize'de en müsait alan olduğu görülecektir. İnşaat yapılacak alanlarda arazi eğimleri %1.5 ile %2.5 arasında olup ilimizdeki topografya içerisinde heyelan riskleri göz önüne alındığında bölgemiz en az risk alanı arasına girmektedir."

"DOĞRU VE İSABETLİ KARAR OLUR"

Toptan, "Salarha bölgesinde yapılacak kamulaştırmanın maliyet  açısından da en uygun alan olduğunu belirtmek isterim.Kamuoyunda alternatif olarak öne sürülen yerlerde çok sayıda yapılaşmanın bulunduğu, ancak bölgemizde ise 4 alternatif arsamızda da yapılaşma yok denecek kadar azdır. Ayrıca şehir hastanesin önerdiğimiz yerlerde 95-100 dönüme yakın kamusal alan bulunmaktadır. Sonuç itibariyle kesinlikle bölgesel milliyetçilikten uzak bir anlayışla; ilimizde de çok önemsediğimiz şehir hastanesinin bölgemizde uygun görülecek bu 4 alternatif arsalardan birinde inşa edilmesini ve Salarha bölge halkı olarak en doğru ve isabetli karar olacağını düşünmekteyiz. Bu vesile ile ; Ülkemizde yaşanan terör saldırılarında şehit olan güvenlik görevlilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyoruz. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Huzurumuzu bozmak isteyen dahili ve harici düşmanlarımıza karşı millet olarak fırsat vermeyeceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyoruz."

dle


 1. Yeni yapılacak olan Şehir Hastanesi'nin Salarha Vadisi'ne yapılmasını öneriyoruz.Salarha Vadisi'nin Salarha ve Muradiye olmak üzere 2 beldesi ve 40 küsür köyü var.Bir milletvekili çıkaracak güçte oy potansiyeli bulunmaktadır.Şuanda yapım aşamasında olan yüzyılın projesi Salarha Tüneli ile birlikte Rize Merkez'e en yakın vadi olacak olan Salarha Vadisi'ne Şehir Hastanesi projesini istiyoruz.Saygılarımla.

  • cesur
  • 23 Aralık 2016 10:23
   • Beğenmedim
   • +1
   • Beğendim

  ilk heyelanda hastalarınızı derenin içinden toplarsınız artık!dereyatağında etrafı havadar olmayan, heyelan rizskli bir yere hastane isteyen kafalar...akılanmayacakmısınız !2011 i unuttunuzmu !devlete yapıştınız evlerimizi dükkanlarımızı kaybettik yardım et devlet baba diye!

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı