Fakir - Elektrikli ev Aletleri
Kanal İstanbul'un Güzergahı
SİNÜZİT DEYİP GEÇMEYİN
Sahibinden Kiralık Daire
Mutlu Yıllar.. Avukat Mehmet
Yeni Yılınız Kutlu Olsun... Ali
Mutlu Yıllar.. Mustafa Çelik
Yeni Yılınız Kutlu Olsun ...
Mutlu Yıllar... RİDEF

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ocak 2018 (61)
Aralık 2017 (140)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)
Ağustos 2017 (138)

» » RİDEF ÇITAYI YÜKSETTİ

RİDEF ÇITAYI YÜKSETTİ

Kategori: SİVİL TOPLUM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 28-01-2017, 11:10
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

RİDEF ÇITAYI YÜKSETTİ – İSTİŞARE TOPLANTILARINA HIZ VERİLDİ

AMAÇ RİZE’YE DEĞER KATMAK

 

Resul Muhterem BALTACI / İST.

 

 

 

Rize Dernekler Federasyonunun organizasyonu ve ev sahipliğinde Esenler Belediyesi Kültür merkezinde RİDEF Danışma İcra Kurulu ve 2017-2018 Proje sunumu toplantısı gerçekleştirildi.

 

Rize’yi yönetenler tam kadro oradaydı

Toplantıya Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Rize Millet Vekili Osman Aşkın Bak, İstanbul Ak Parti Teşkilat Başkanı Celal Erdoğan, Eski Millet Vekillerinden Nusrettin Bayraktar ve Bozkurt Yaşar Öztürk, MEF Rektörü Muhammet Şahin, Rize Vakfı Başkanı Orhan Keçeli, Çayeli Vakfı Başkanı Ali Zeki Saruhan, Ankara RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan, Bursa Rizeliler Dernek Başkanı Hızır Ofluoğlu, Ev sahibi İstanbul RİDEF Başkanı Recep Albayrak, İstanbul’da faaliyet gösteren bütün dernek başkanları, Rizeli İş adamları, Genel Müdürler, Bürokratlar ve RİDEF Yöneticileri katıldı.

 

Amaç Rize’ye ve ülkemize değer katmak

İlk konuşmayı yapması için kürsüye çıkan RİDEF Genel Başkanı Recep Albayrak önceden hazırlanmış olan RİDEF 2017-2018 Faaliyet sunumunu misafirlere sundu. Sunumundan önce birçok konuşmacı olduğundan dolayı konuşmasını kısa bir selamlama ve kucaklayıcı bir konuşmayla Rize’nin gelişmesinin birlik ve beraberlik içinde yapılan çalışmalardan geçtiğini ve bu birlik beraberlik çalışmaları sadece Rize’mize değil vatanımıza da katma değer katacağından bahsetti. Faaliyet sunumunda sağlıktan eğitime, Rize Günlerinden Rize Turizmine birçok projeye değinen Albayrak bu projelerin bitirilmesi ve hayata geçirilmesi her zaman olduğu gibi yine beraber yapılacak olan bir çalışmaya dayandığını belirtti. Konuşmasına son vermeden önce toplantıya ev sahipliği yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teşekkür etti.

 

Rize Habitat Parkı Projesi

Rize ye nasıl katma değer katarız? Sorusunun tartışıldığı gecede sırasıyla birçok misafir söz aldı ve düşüncelerini aktardı. Ayrıca Rize Habitat Parkı Projesi ile 10. Rize tanıtım günleri sunumu detaylı olarak anlatıldı. Toplantının sonunda RİDEF adına Genel Başkan, Rize Valisi Erdoğan Bektaş’a ve katılımcılara Rize’nin Yüzü, Görünen Köyün Kılavuzları ve Fotoğraflarla Rize kitaplarının içinde bulunduğu adeta Rize kokan bir çanta hediye etti. RİDEF Faaliyetlerinin sunulduğu ve fikir alış verişinin yapıldığı toplantı Rizeli Şairimiz ve aynı zamanda RİDEF Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Yazıcı‘nın okuduğu bir şiirle son buldu.

 

RİDEF EMİTT FUARI’NDA DA YERİNİ ALDI

Dünyanın en büyük beşinci turizm fuarı olan EMİTT Turizm Fuarı dün Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezinde kapılarını ziyaretçilere açtı. Her yıl düzenlenen fuarın bu yıl 21.si düzenlenirken Rize Valiliği bu fuarda 12.salonda yer aldı. RİDEF olarak her konuşmasında Rize’nin büyümesi için turizmin gelişmesi gerektiğinin dile getiren Genel Başkan Recep Albayrak bu fuarda Valimizi yalnız bırakmadı. RİDEF Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Dernek Başkanlarımızın, RİDEF Girişimci Kadınlar Grubumuzun ve Genç RİDEF ekibimizin de katıldığı fuarda Rize standına ilgi bir hayli fazlaydı.  Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ile beraber standı hiç boş bırakmayan RİDEF ekibi gelen misafirlerin ağırlanmasına yardım etti.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı