Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (73)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » MÜSİAD Şehir Hastanesinin Yerini Belirledi

MÜSİAD Şehir Hastanesinin Yerini Belirledi

Kategori: SİVİL TOPLUM
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 8-03-2017, 13:38
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

 

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rize Başkanı Recep Taylan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Rize’deki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

    MÜSİAD Rize Şubesinde yönetim kurulu ile sabah kahvaltısında Gazeteciler ile buluşan Başkan Recep Taylan Rize”de STK lara çok iş düştüğünü belirterek “ Hedef Rize ise Rize”yi bir adım öne çıkartmanın programını yapmalıyız, her zaman gizli bir ajandamız olmalı, bu ajandamızda düşüncelerimizi ve ileride düşünmeye meyil olacak görüşlerimizi mutlaka yazmalıyız. Rize”de ki STK lar ile ortaklık kurarak kentimizi geliştirmek için çaba sarf etmeliyiz. Çok ortaklı şirketlere maalesef Rizeli iyi bakmamakta, biz bunu başardık 55 ortak li HES kurduk, 56 ortaklı özel bir okulu hayata geçirdik. Eğitimde açık olduğunu düşündük, ülkemiz gelişmiş ülkeler arasında ilk 10 ülkeyi hedefliyor ise eğitim de Dünya da 55 inci sırada olmamalı. MÜSİAD olarak her 3 ayda bir GİK toplantılarımız olmakta, gelecek ay Tekirdağ da toplanacağız ve konuğumuz Maliye Bakanı olacak” dedi.

       OSB çok şey katacak

Kalkandere ilçesinde son aşamasına gelinen OSB de 23 iş yeri kurulabildiğini belirten Taylan “21 i hazır, OSB yi Ovit, Havalimanı ve güney çevre yolu ile birleştirmemiz gerek. Kalkandere üzerinden OSB yolu Güney çevre yoluna bağlanmalı” dedi.

       Dünya Cumhurbaşkanının karşısında

 

 

Referandumu çok önemsediklerini belirten Taylan “ Çeşitli ülkelerdeki saldırılar ülkemizde yapılacak referandumu baltalamaya çalışmakta, Cumhurbaşkanımıza karşı olan ülkeler tepkilerini icraatları ile ortaya koymakta. Referandumun ne getirip, ne götüreceğini iyi bilmek gerek. Evet veya Hayır bu kelimelerin anlamını iyi anlamak gerek. Biz bunların anlamını iyi kavradık ve referandum da yönetim olarak Evet diyeceğiz. Tabii iktidar partisinin çok eksikleri var, muhalefetin de çok iyi eksikleri bulup söylemesi gerek” dedi. 

      Olmazsa olmazımız Çay

Recep Taylan  çay üreticisinin kendi ürününe sahip çıkması gerektiğini belirterek “ Çay olmaz ise olmazımızdır, müstahsil konusu bizi ilgilendiriyor, çay müstahsili kendi bahçesine dönmeli, çocuklarına çay toplamasını öğretmeli ve kendi ürününe sahip çıkmalı” dedi.

    Turizmin önemine değinen Taylan Rize”de 7 yıldızlı otel inşaatına başlandığını belirterek “ Alt yapı önemli, şu an 5 yıldızlı otel bitmek üzere, Yaz ve kış turizmini iyi değerlendirmemiz gerek” dedi.

Şehir Hastanesinin Yeri!

MÜSİAD Rize Şube Başkanı Recep Taylan, yapılması planlanan Rize Şehir Hastanesi yeri olarak Engindere Mahallesi sanayi sitesi , hal ve Çaykur Ana tamir fabrikasının bulunduğu bölgenin uygun olacağını savundu. Başkan Taylan bu konu hakkında ;" Önce resmi kararın çıkması çok önemli. Şehir hastanesi sadece Rize için değil, bölge için çok önemli bir proje. Bu hastane mutlaka Rize'mize kazandırılmalı" dedi.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı