Rize'de Bu Kaza İki Can Aldı
 
Emekliye yılda 2 maaş ikramiye
 
EL TİTREMESİ ÖNEMLİ
 
Kadınlar plajına rekor ilgi
 
Erdoğan ve Kalkavan Bir araya
  
Kanunen bisikleti kullanma
 
Liseli genç kız derede boğuldu
 
Kalkavan Ailesinin Acı Günü
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2017 (93)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)
Mayıs 2017 (220)
Nisan 2017 (194)
Mart 2017 (243)

» » KARAL: “DESTEK BİZDEN ÜRETMEK HALKIMIZDAN”

KARAL: “DESTEK BİZDEN ÜRETMEK HALKIMIZDAN”

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 4-05-2017, 14:45
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

KARAL: “DESTEK BİZDEN ÜRETMEK HALKIMIZDAN”

 

 

 

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal yaptığı açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 2002 yılından beri Rize’de vatandaşlara yönelik toplamda yaklaşık 200 Milyon TL’lik hibe destek verildiğini belirtti.

 

AK Parti Hükümeti olarak önemli teşviklerde bulunarak halkımızın topluma faydalı bireyler olmalarını, üretime katkı sağlamalarını ve dolayısıyla yaşam standartlarının daha kaliteli olmalarına katkı sağladıklarını ifade eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, bu kapsamda 2002 yılından beri yaklaşık 200 Milyon TL’lik bir hibe destek verildiğini söyledi.

 

Tüketen bir toplumda daha çok üreten bir toplum olmaları gerektiğini vurgulayan Karal “Hükümetimiz döneminde bugüne kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlüğü’müz aracılığıyla; Bitkisel Üretim konularında 86 Milyon TL, Hayvansal Üretim konularında 18 Milyon TL Hibe destek sağlanmıştır. Bu miktarın yarısına yakın tutarı (8,5 Milyon TL) arıcılık desteklemeleri kapsamında hibe edilmiştir. Ayrıca yayla ve meralarda yol ve içme suyu şebekeleri yapımına 7 Milyon TL, su ürünleri üretimine 12 Milyon TL, kırsal kalkınma yatırımları ve makine ekipman hibe desteği olarak da 2017 yılına kadar 51 Milyon TL hibe desteği verdik.” Dedi.

 

Bu yıl da bunlara ilaveten 10 Milyon TL yatırım onaylandığını belirten Karal “Bu kapsamda 5 Milyon TL hibe desteği vereceğiz. Böylece otel, 50 büyükbaş hayvan ahırı ve çay fabrikaları kurulumuna destek olacağız. Çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın daha iyi imkânlardan yararlanabilmesi için fiziki imkânların iyileştirilmesine yönelik 7 Milyon TL yatırım gerçekleştirilmiştir.” Şeklinde konuştu.

 

Genç Çiftçi Projesi ile gençlere 5,5 Milyon TL hibe yardımı yapıldığını ve bu sayede tüketerek değil çalışarak ve üreterek topluma faydalı bireyler yetişmesine sağladıklarını dile getiren AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Genç Çiftçi Projesi kapsamında 175 genç çiftçimize 5,5 Milyon TL’lik hibe yardımı yapılmıştır. Bu yıl da 5 Mayıs’a kadar başvurular devam etmektedir. Bu proje kapsamında her bir genç çiftçimize 40 adet arılı kovan ilaveten boş kovanları bal süzme ve dinlendirme tankları ile beraber hibe veriyoruz. Ayrıca isteye de 6 büyükbaş hayvan ya da 70 metrekare ahır ve 3 büyükbaş hayvan, 40 adet koyun veya keçi, sera kümesleri ile birlikte 500 tavuk da hibe veriyoruz.” Açıklamasında bulundu.

 

Yatırım noktasında büyük hedefleri olan bu doğrultuda önemli çalışmalara imza atmak isteyen vatandaşlara yönelik de hibe destek programlarının varlığına işaret eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Daha büyük yatırım yapmak isteyenlere de ekonomik yaptırımları projesi kapsamında 1 Milyon TL’ye kadar hibe destek verilmektedir. Bu desteklemeler projesinde 25 odalı otel ve turizm tesisinde, hayvancılık ve su ürünleri işletmelerinde, çay fabrikalarından işleme değerlendirme tesislerine varana kadar desteklemekteyiz. Hatta tarım sigortalarının (TARSİM) yarısını da hibe olarak desteklemekteyiz. Kısacası 91 Milyon TL’si son birkaç yıldır olmak üzere (2013-2016), 2002’den bugüne kadar 196,5 Milyon TL hibe destek verdik. Bundan sonraki süreçte de gerek organik arıcılık gerekse geleneksel arıcılığa, hayvancılık ve bitkisel üretime desteklerimiz artarak devam edecektir.” diye konuştu..

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı