ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ BAYRAM
 
NEŞE ÇAY BAYRAM TEBRİĞİ
 
METE ŞİRKETLER GRUBU BAYRAM
 
FENER NAKLİYAT BAYRAM TEBRİĞİ
 
Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
  RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (95)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » TÜRKİYE’NİN HAVASI EN TEMİZ ŞEHRİ UNVANIMIZI KORUYACAĞIZ

TÜRKİYE’NİN HAVASI EN TEMİZ ŞEHRİ UNVANIMIZI KORUYACAĞIZ

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 7-12-2017, 12:58
 • Beğenmedim
 • 0
 • Beğendim

Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammed AVCI,
TÜRKİYE’NİN HAVASI EN TEMİZ ŞEHRİ UNVANIMIZI KORUYACAĞIZ


Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlediği oranlar bazında, Türkiye’de havası en temiz kentin Rize olduğu açıklanmıştı.
Ak Rize İl Başkanı Muhammed AVCI, “Dünya sağlık örgüttü tarafından açıklanan bu kararının şehrimizde yaşayan insanlarımız için, bölgemiz ve ülkemiz için gururu verici bir durumdur. Türkiye’nin havası en temiz şehri olmanın bir tesadüf olmadığını, iktidarımız boyunca Rize’de atık su arıtma tesisleri sayısındaki artış, çevreyi koruma, atıkları vaktinde değerlendirme noktasında şehrimize çok önemli tesisler kazandırdık, kazandırmaya devam ediyoruz.” dedi.
Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammed AVCI, “Çevre ve Şehircilik yatırımlarımız, Rize’nin tarihinde görmediği düzeye çıkmıştır. Son iki yılda çevre ve şehircilik yatırımlarımız rakamsal olarak büyük oranda değişmiştir. Rize’mizde son 14 yılda 199 milyon TL. Çevre ve şehircilik yatırımı yaptık. Halkımızın hayat kalitesini sağlıklı ve planlı bir biçimde yükseltmeyi ve çevresel şartlar konusunda refahı en üst seviyelere çıkarmayı kendimize hedef koyduk. Bu süreçte iki adet ambalaj atığı toplama ve ayırma tesislerini şehrimize kazandırdık. Rize’mizde hava kalitesini daha da iyileştirdik. Erzurum temiz hava merkezine bağlı, Rize merkez ve Ardeşen ilçemiz olmak üzere iki adet hava kalitesini izleme istasyonu kurduk. İlimizde son iki yılda kükürtdioksit emisyonlarında %40, partikül madde emisyonlarında ise yaklaşık %10 azalma sağlamış olduk. Tabiat varlıklarını korumak için çevre, turizm ve şehirleşme sektörlerinde 1 milyon TL. Yatırım gerçekleştirdik. Atık suların geri dönüşümünde önemli yatırımlar yaptık. Rize’mizde 2003 yılında atık su arıtma tesisler bulunmazken, 2016 yılında atık su arıtma tesisle sayısını 6 adete çıkardır. Bu çok önemli altyapı ve üst yapı yatırımlarımız sayesinde şehrimizde çevre kırlılığını bitirdik. Bu yatırımların hayata geçmesi sayesinde, Rize’miz, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamayla, Türkiye’nin en temiz havaya ve en sağlıklı yaşanabilir şehirlerimiz arasında yerini almıştır. Bütün ilgili kurum ve kuruluşlarımızla, çevreye duyarlı halkımızla birlikte Türkiye’nin havası en temiz şehri unvanımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz.” dedi. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI


  • mehmet
  • 10 Aralık 2017 00:03
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim
  Türkiyede dogalgaza zam diyen hükümete rağmen rizeded her ay dogalgaz faturalarına bakın perakende satis fiyatı devamlı otomatik olarak artıyor herkes doğalgazı bırakıp kömür yakmaya başladı yakında görürsünüz temiz havayı.
Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı