Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 
Sedat Peker Yeniden Binlerce
 
Rize'de Maganda Kurşunu..!
 
Şimdi Rize'de Budget Zamanı!...
 
Mustafa Saymak Ligde Saydıracak!
  
Kibarca Geri Çevirdi!
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (75)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » İl Başkanı Avcı Köylerdeki Sorunları Yerinde Dinledi

İl Başkanı Avcı Köylerdeki Sorunları Yerinde Dinledi

Kategori: SİYASET
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 4-04-2018, 11:06
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendimİl Başkanı Avcı Köylerdeki Sorunları Yerinde Dinledi

AK Parti Rize İl başkanı Muhammed Avcı Köprülü Kocatepe ve Yolveren köylerini ziyaret ederek sorunları ve çalışmaları yerinde inceledi.
İl başkanı Muhammed Avcı beraberindeki İl Başkan Yardımcısı Ali Avcılar, Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, il genel meclis üyeleri, AFAD İl Müdür Şakir Kurk ve Özel İdare Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş’la birlikte Köprülü Kocatepe ve Yolveren köylerini ziyaret ederek köy halkıyla bir araya geldiler. Köylerin sorunlarını dinlediler.
2015 yılında başlayan ve devam eden köydeki kaymalar ve bu kaymalar neticesinde oturulmaz raporu verilen evlerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.
İl başkanı Avcı Köprülü köyünde yaptığı konuşmada köydeki kaymaların yaşanmasının hemen akabinde o zaman ki Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’la birlikte köyü ziyaret ettiklerini ve gerekli çalışmaların yapılması için talimatların verildiğini hatırlatarak, “ Bu sorunların yaşandığı dönemde ilgili başbakan yardımcımızla köyümüze gelmiştik. Daha sonra üniversite tarafından raporlar hazırlandı ve ilgili kurumlara bu raporlar yönlendirildi. Şimdi belli radikal kararlar alınması gerekiyor. Bugün burada olmamamızın sebebi daha önce ilgili arkadaşlarla biz bir kaç kez bir araya gelerek değerlendirmeler yaptık. Bugünde muhtarımız bizleri davet etti. Özellikle nakledeceğimiz evlerin yeriyle ilgili bir yer var orayı da görmemizi istedi. Biz hem orayı görelim hem de sizi dinleyelim dedik. Şimdiye kadar ne yaptığımızı da hem afet müdürümüz hem de il özel idare sekreterimiz size bir anlatsın istedik. Daha sonrada sizleri dinleyelim. Sizlerin sorunları ve şikayetleri bizler için önemlidir.” dedi
İl başkanı Avcı’nın konuşmasından sonra İl genel meclis başkanı Mehmet Kazancı, İl AFAD müdürü Şakir Kurk ve il özel idaresi genel sekreter vekili Salih Kurtuluş bölgede yaşanan kaymalar sonrası bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. Köylülerin sorun ve önerilerini dinlediler. Daha sonra tahliye edilen evlerin yeniden yapılması için köylüler tarafından önerilen arazilerde incelemelerde bulunuldu.
İl başkanı Avcı ve beraberindekiler kömürcüler köyünün ardından Kocatepe ve Yolveren köylerini de ziyaret ettiler


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı