Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (78)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » Bayram Namazını Sahil Camiinde Kıldılar

Bayram Namazını Sahil Camiinde Kıldılar

Kategori: SİYASET
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 16-10-2014, 21:58

Bayram Namazını Sahil Camiinde Kıldılar

 

Rize Valisi Ersin Yazıcı ve oğlu Mücahit Yazıcı,  Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, , Rize’nin Yeni Milli Eğitim İl Müdürü Şemsettin Durmuş, Rize Eski Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Müftü Yusuf Karali Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin, Ak Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Mehmet Şehitoğlu, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Çaykurspor Kulübü Müdürü ve Yeşilay Rize Temsilcisi B.Ali Kavalcı, Rize Valiliği Yazı İşleri Müdürü Enes Tüfekçi, RTE Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Genel Sekreteri Hüseyin Yılmaz ve daha birçok bürokrat, siyasetçi, STK temsilcileri kurban bayramı namazlarını oldukça kalabalık bir cemaat topluluğu ile birlikte Rize Merkez sahil camisinde kıldılar.

Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Eski Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve Merkez Sahil Camisinde görev yapan İmam Hatiplerle birlikte, namaz sonrasında cami içerisinde bayram namazına katılan Rize halkının tek tek kurban bayramlarını tebrik ettiler. Cami çıkışında Rize Milletvekili Hasan Karal ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap kendileri ile bayramlaşmaya gelen çocuklara bayram harçlığı hediye ettiler.

Rize Milletvekili Hasan Karal, Merkez Sahil Camisi altında bulunan bir pastanenin her bayramda Rize’ye özgü üretmiş olduğu yöresel halka ekmek ve kaynana lokumundan bol miktarda satın alarak, Rize Valisi Ersin Yazıcı ve beraberinde bulunan vatandaşlara hediye etti. Rize Valisi Yazıcı ve Milletvekili Karal; Ülke genelinde, huzur, dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik duygularının dorukta olduğu bir atmosferde kurban bayramının kutlanmasının Türkiye’nin istikrar ve mutluluğunun tezahürü olduğunu, fakat dünyanın ve bilhassa komşu Müslüman ülkelerde yaşanan hzurusuzluk ve savaşlar nedeniyle ister, istemez milletçe üzüntü yaşadığımız, bu mübarek bayramın hürmetine bu savaşların bir an önce barışla neticelenmesini, Allah ‘tan niyaz ediyoruz. Her bayram da olduğu gibi, bu bayramda da, yarın saat 13’de vatandaşlarımızla ve kamu görevlilerimizle Cumhuriyet meydanındaki Rize Belediyemizin hazırlamış olduğu çadırda ki bayramlaşmada inşallah hep birlikte olacağız. “ dediler. Rize Milletvekili Hasan Karal, Sahil camisindeki bayramlaşmanın ardından birlikte kurban kestiği, Kendirli Belediye Başkanı Alattin Serdar’ın bulunduğu Kendirli Beldesine hareket etti.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı