Hastalık Hastalığından
SONBAHARDA KAPIYI ÇALAN 10
BİLİNÇSİZ AĞIR SPOR FITIK EDİYOR!
ANNE SÜTÜNÜN 8 MUCİZEVİ FAYDASI
MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9
TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN 7
Sonbaharda Göz Alerjilerine
10 soruda prostat

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ekim 2018 (69)
Eylül 2018 (120)
Ağustos 2018 (126)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)

» » UEFA "YARDIMCI" OLMADI!

UEFA "YARDIMCI" OLMADI!

Kategori: SPOR
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 24-03-2015, 16:20
  • Beğenmedim
  • +1
  • Beğendim

TFF Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı, Şenes Erzik'ten boşalan UEFA yönetim kurulu üyeliğine seçilemedi.

 

 
İlk turda 7 adaydan ikisi seçilirken, aralarında Yardımcı'nın da bulunduğu 5 isim ikinci tura kaldı. İlk tur oylamasında 23-24 Yardımcı'nın aleyhine biten seçimi ikinci tur oylamasında 20'ye 14 kaybeden Servet Yardımcı, UEFA yönetim kuruluna giremedi.

Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Reed Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrede, tek aday olarak girdiği seçimde üçüncü kez başkanlığa seçilen Michel Platini, 2015-2019 döneminde 4 yıl daha görev yapacak.

Platini, seçimin ardından yaptığı açıklamada, kendisine güvenenlere teşekkürlerini ileterek, "Takım arkadaşınız, kaptanınız olmaktan ve başardıklarımızdan gurur duyuyorum. Önümüzdeki 4 yıl boyunca bizi bekleyen görevler için heyecanlıyım. Bana güvendiğinizi biliyorum, ben de size güveniyorum. Umarım 3. dönemimde hem siz hem de futbol için doğru kararları doğru zamanda verebilirim" ifadelerini kullandı.

UEFA'nın gelecek yıl bütçesinin de onaylandığı ve strateji toplantıları sonucu alınan kararların gözden geçirildiği kongrede, federasyonlara yapılan dayanışma yardımları yaklaşık yüzde 35 oranında artırıldı. Buna göre 4 yıllık dönem için federasyonlara yaklaşık 11,5 milyon avro ödeme yapılacak.

Servet Yardımcı yönetime giremedi

Başkanlık seçiminin ardından 7 kişilik üyelik kontenjanı bulunan UEFA İcra Kurulu'nu belirlemek üzere oylama yapıldı.

Birinci tur oylamasında 12 adaydan 6'sı, üye sayısının salt çoğunluğunu oluşturan 28 oyu alarak kurula girdi. Türkiye'den aday olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı ise birinci turda 23 oy topladı. UEFA İcra Kurulu'nun 1 kişilik kontenjanı için yapılan ikinci tur oylamasında ise 14 oyda kalan Yardımcı, yönetim kuruluna giremedi.

Bu yıl görev süresi dolan UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik, yönetim kurulundaki yerini başka bir isme devretti. Erzik dışında Sergey Fusenko (Rusya) ve Mircea Sandu (Romanya) da üyelik sürelerini tamamladı.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı