Başakla Selfiye Ceza Yağdı!
Şırdanın maskotunu yaptılar
İnternet Aşkı Son Buldu!..
Son yaylacılar da döndü
 
YENİ FIESTA: DAHA ÇOK DUYGU,
 
TAZİYE - Temek Kotil'in Babası
 
Ayvayı Yediniz mi ?
 
Rizeli Sanatcı Erol Evgin'den
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Aralık 2017 (57)
Kasım 2017 (156)
Ekim 2017 (167)
Eylül 2017 (137)
Ağustos 2017 (138)
Temmuz 2017 (132)

» » Tıka basa doyarak zayıflayın

Tıka basa doyarak zayıflayın

Kategori: ULUSAL HABERLER
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 10-10-2017, 12:13
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Tıka basa doyarak zayıflayın

 

 

 

Dr. Fevzi Özgönül, ideal bedene ulaşılmanın çok zor olmadığını ifade ederek beden aklıyla zayıflama önerisinde bulundu.
Dr. Fevzi Özgönül, “Fazla kilo yani aşırı miktarda vücutta yağ birikmesi sağlık durumunu hemen etkileyen ve kişilerin ciddi sağlık problemlerini içine çeken kiloları yüzünden pek çok insan yaşam kalitesini kaybetmektedir” dedi.
“Bize kilo aldıran fazladan yediklerimizin değil, atladığımız, yemediğimiz ve sindiremediğimiz yiyeceklerin” olduğunu söyleyen Dr. Fevzi Özgönül, “Şişmanlıkta esas mesele sindirememektir. Zira beden aklının merkezi beyin değil, sindirim sistemidir. Merkezde faaliyetler iyi ilerlerse tüm bedende de faaliyetler düzgün yürür ve kişinin yaşamı sağlıklı olur. Tam tersi olduğunda ise zamanla rahatsızlıklar, kronik hastalıklar ortaya çıkar” dedi.
Dr. Fevzi Özgönül, aslında önemli olanın en ideal bedene sahip olmak olduğunu ifade ederek, “Bu ideal bedene dönebilmek için kilolu kişinin vücudu için gerekli olan protein, yağ, vitamin, mineral ve karbonhidratları yiyecekler ile almalı ve onları sindirtebilmek için biraz hareket etmesi yeterli olacaktır. Gerisini bedenin aklına bırakıyoruz. Zaten ideal bedenimiz içerisinde ideal bir ağırlık taşır. Sonuç olarak biz de kendiliğinden zayıflamış ve bize ait olan ideal kilomuza dönmüş oluruz. İdeal bedene sahip olmak için aslında en önemli ekten beden aklı'dır. Beden aklı iyi çalıştığında kimsenin diyet gibi bir zulme mahkûm olmasına ihtiyaç yoktur.” diye konuştu.
Beden aklı ile zayıflarken en büyük kolaylığın hiç aç kalınmadığını, istenilen tüm besleyici gıdaların tıka basa doyana kadar tüketebileceğini belirten Dr.Fevzi Özgönül, “İrade savaşlarına hiç bir zaman girmiyorsunuz. Mideniz oldukça dolu olduğundan dolayı tatlı isteği de duymuyorsunuz. Zira tatlı talebi; düşük kalorili beslenen, diyet yapan, uzun zaman aç kalan kişilerde sıklıkla görülüyor. Vücudun enerji gereksinimi birikiyor ve birden açığa çıkıyor. Tatlı, hamur işi ve meyve isteği olarak da kendini gösteriyor. Bunun altında yatan ana sebep ise yenilen yiyeceklerin sindirilememesi.” şeklinde konuştu.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı