ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ BAYRAM
 
NEŞE ÇAY BAYRAM TEBRİĞİ
 
METE ŞİRKETLER GRUBU BAYRAM
 
FENER NAKLİYAT BAYRAM TEBRİĞİ
 
Rize'de yaylada kaybolan
 
Sedat Peker; 'Türkiye'ye Askeri
 
GECE YARISI İLE SABAH 6 ARASINDA
 
Rize'de elektrik akımına kapılan
 

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2018 (95)
Temmuz 2018 (111)
Haziran 2018 (112)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (162)

» » Rizeli Sanatcı Erol Evgin'den tepki çeken bir açıklama daha!

Rizeli Sanatcı Erol Evgin'den tepki çeken bir açıklama daha!

Kategori: ULUSAL HABERLER
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 18-11-2017, 11:52
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Sanatçı Erol Evgin verdiği röportajda Türkiye'nin temel probleminin cehalet olduğunu vurgulayarak, çözülmeden demokrasinin olmayacağını ifade etti. Evgin, bir başka röportajında da oy kullanma ile ilgili açıklama yaparak herkesin tepkisini toplamış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da sert sözlerle eleştirmişti.

 

Rizeli Sanatçı Erol Evgin verdiği röportajda, Türkiye'de kendisini en rahatsız eden şeyin cehalet olduğunu söyledi.

ÜLKENİN YARISI ATIL VAZİYETTE EVDE BÖREK AÇIYOR

Ülkenin yarısının evde atıl vaziyette börek açtığını ifade eden Evgin, cehalet probleminin çözülmesi durumunda birçok problemin çözülebileceğini sözlerine ekledi.

"15 YIL İÇİMİZE KAPANIP..."

Posta gazetesine konuşan 70 yaşındaki Erol Evgin, "Türkiye’nin en temel problemi cehalet. Cehaleti çözdüğümüz zaman bu topraklarda her şeyi halledebiliriz. Yapılması gereken belli: 15 yıl içimize kapanıp, çağdaş eğitime yatırım yapmak... Cehalet olmasa trafikte binlerce kişi ölmez. Her yaz yüzlerce orman yanmaz. Kadına şiddet biter. Kadınlar bu ülkenin yarısı. Ülkenin yarısı, atıl vaziyette evde börek açıyor, başka da bir şey yapmıyor.

"CEHALET KALKARSA DEMOKRASİ GELİR"
Bu cehaleti ortadan kaldırırsak ülkeye demokrasi, insan hakları gelir. Ama sırf bu olmasın diye cehalete prim verenler var. “Ben cahil ve okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış-sezgi) daha çok güveniyorum” diyerek bazıları maalesef cehaletten besleniyorlar." ifadelerini kullandı.

EVGİN VERDİĞİ BAŞKA BİR RÖPORTAJDA DA TEPKİ TOPLAMIŞTI

"Galiba eğitimli ülkeler için iyi bir çözüm demokrasi. Bize fazla geliyor. Bir manken kızımız “Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?” olacak demişti hatırlarsanız... Hoş değil o tanım ama şunu düşünüyorum; Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil.

Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin."

Eleştirilerin ardından Erol Evgin şu basın açıklamasını yapmıştı:

"Bir gazeteye verdiğim röportajda; sağlıklı bir demokraside eğitimin önemini vurgulamak için verdiğim bir örnekten yola çıkarak yorum yapanlardan, röportajın tamamını okumalarını rica ediyorum. O kısa sohbette adalet ve eşitlik kavramları birbirine girmiş gibi görünüyor olabilir. Benim adaletten, eşitlikten ve demokrasiden yana olduğumu beni tanıyan herkes bilir. Rahmetli Vehbi Koç’un ünlü sözleri benim de anayasamdır: “Devletim ve ülkem var oldukça ben de varım. Demokrasi varsa hepimiz varız.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Sözlerini "Hem ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına her türlü hakareti edeceksiniz hem de korkudan bahsedeceksiniz." şeklinde sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadelerde bulundu:

"Bunlar kendi şerleriyle, kendi şirretlikleriyle, kendi karanlık ilişkileriyle milleti korkutmaya çalışıyorlar. Kendilerine buradan diyorum ki boş atıp dolu tuttuğunuz günler geride kaldı. Artık bu milletin size de söylediklerinize de yayınladığınız bildirilere de itibarı yoktur. Milletle, milletin değerleriyle, tarihiyle, kültürüyle ve milletin temsilcileriyle kavga etmekten vazgeçmezseniz kendi çirkinliğinizin içinde boğulup gideceksiniz. Çıkmış bir tanesi kalkıyor diyor ki, bu muhtarların seçilmesini yanlış buluyorum, herkesin oyu geçerli olmamalıdır, milletin içinde de böyle tefrike gidenler var. Bunlar ne cins adamlar. Sen sanatçı olsan ne olur, profesör olsan ne olur, doçent olsan ne olur? Önce millete saygı duyacaksın, saygı, bu milletin hiçbirini küçümseyemezsin."


  1. demekki buda rizeliymis !TÜM RIZE YE SORSAN BELKI YÜZDE BIRI BILE BUNUN RIZELI OLDUGUNU BILMEZ CÜNKÜ YASANTI BIZIM BU MÜBAREK DIYORUM TEK MABED OLAN TÜRKIYEMIZDE RIZEMIZDIR ODA CAMI  BÖYLE INSANCIKLARDA CIKIYORMUS DEMEKKI RIZEMDEN  GELKI RIZE YI BELKI RESIMDE GÖRMÜSTÜR ODA BASKA BIR OLAY:CAHILIYETTEN BAHSEDIYOR :OGLUM OKUMUSLUK NEDIR BIR PUTUN KARSISINDA  PUT KESILMEK ONDAN MEDET UMMAKMI KARISINI KIZINI BASKASININ YATAGINA CIRILCIPLAK SOYDURUP SANAT DEYIP ONUNLA GURUR DUYMAKMI SIZIN GIBI  CAHILIYETIN EN ALASI SIZSINIZ BE MANKURT KAFALILAR  ELIN GAVURU KANUN YAPACAK SENDE INSAN KAFASIYLA HAYATINI IDAME ETTIRECEGIN BUMU  OKUMUSLUK SEN VE SENIN GIBILER KIM ÖZGÜRLÜK TEN BAHSEDEN YOBAZLARA BAK  INSAN  OGLU BASKA BIR INSANIN YAZDIKLARIYLA HAYAT NIZAMINI SÜRDÜRMEK KENDINE EN BÜYÜK HAKSIZLIGI YAPMIS OLUR:DÜNYADA TEK NAZAR ALMAYAN  AKILDIR YÜZDE YÜZ DELIYE SORSAN EN AKILLI BENIM DER AMA GEL GÖRKI  BU KEL AYNAKLAR  INSAN YAPISI YANI BASKASININ AKILINLAN YAPILMISLIGI ÖZGÜRLÜK GÖRECEK KADAR MAALESEF  APTAL VEL HASIL EVDE BÖREK ACAN ANALARIN TIRNAGINA KURBAN OLASINIZ AC TARIHE BIR BAK O ANALAR SAYESINDE  BU TOPRAKLARDA  HUR IINDE YASIYORUZ  SEN NE ZANNEDIYORSUN BE YOBAZ (80 BOYALI KOKUSMUSLARIN ANALARIN PIS KOKAN ALTLI KALBLERI  CÜRÜMÜSLEREMI BENZETTIN  O MÜBAREK ANALARI  HELE HELE 15 TEMMUZ AKSAMI  O KOSKOCAMAN KAMYONU BÖREK ACAN ANANIN NASIL SÜRDÜGÜNÜ GÖREMESIN  CÜNKÜ SIZDE ISLAM DÜSMANLIGI MEVCÜT  O MÜBAREK BÖREK ACAN ANALAR  YERI GELDIMI NAMUSU VATANI ICIN  EN MODERN ALETLERI KULLANMASINI COK DA IYI BILIR:HAK GELDI BATIL ZAIL OLDU

Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı