Sedat Peker;" Recep Tayyip
   
Erkeklerde kısırlık beyinde
 
Ayder Haşimoğlu Otel / Ramazan
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Galeri Muzaffer
Fener Nakliyat Tufan Rakıcı
Neşe Çay Sedat Abanoz
Mete Şirketler Grubu Saffet Mete

Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  FİKSTÜRLER
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Haziran 2018 (80)
Mayıs 2018 (118)
Nisan 2018 (146)
Mart 2018 (163)
Şubat 2018 (141)
Ocak 2018 (157)

» » Haydi çocuklar teravih namazına

Haydi çocuklar teravih namazına

Kategori: ULUSAL HABERLER
/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 2-06-2018, 15:27
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim

Haydi çocuklar teravih namazınaTokat'ın Turhal ilçesinde müftülük tarafından "Haydi çocuklar teravih namazına gel, ikramınız bizden" projesi başlatıldı.

Turhal İlçe Müftülüğü, çocukları ramazan ayında kılınan teravih namazlarına gitmeye alıştırmak için bir proje başlattı.

Proje kapsamında hayırsever vatandaşlar tarafından alınan dondurma, çikolata ve meyve suyu gibi ikramlar teravih namazına katılan çocuklara dağıtılıyor.

Süleymaniye Camisi'nde kılınan teravih namazı sonrası konuşan İlçe Müftüsü Mustafa Akdağ, çocukların daha fazla camilere gelmelerini sağlamak amacıyla projeyi başlattıklarını ifade ederek, "Dedik ki 'Haydi çocuklar teravih namazına gel, ikramlarınız bizden olsun'. Ramazanın ilk gününden itibaren şu ana kadar bütün camilerimizde böyle cıvıl cıvıl çocuklarımız gelmekte ve bu çocuklarımız teravih namazını bizlerle birlikte kılmaktalar." dedi.

Hayırseverler ve cami cemaati tarafından alınan ikramların çocuklara verildiğini söyleyen Akdağ, "Allah razı olsun, onların katkılarıyla bizlere bir takım ikramlar veriyorlar ve namazdan sonra görevli arkadaşlarımız bu çocuklarımıza çam sakızı çoban armağanı çikolatadır, bazen dondurmadır bu tarz ikramları yapıyorlar. Merkez, kasaba ve köy camilerimizde de projeyi bu yıl başlattık. Her geçen gün camilerimizdeki çocuklarımızın sayısı artmakta." diye konuştu.

Teravih namazı sonrasında hayırseverlerin destekleriyle alınan yiyecek ve içeçekler İlçe Müftüsü Mustafa Akdağ ve cami hocaları tarafından çocuklara dağıtıldı.


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:Y u k a r ı