Rize'de Bu Kaza İki Can Aldı
 
Emekliye yılda 2 maaş ikramiye
 
EL TİTREMESİ ÖNEMLİ
 
Kadınlar plajına rekor ilgi
 
Erdoğan ve Kalkavan Bir araya
  
Kanunen bisikleti kullanma
 
Liseli genç kız derede boğuldu
 
Kalkavan Ailesinin Acı Günü
 

Haberi Ajanstan Alın
Haberi Ajanstan Alın
ANKET
    RİZE'DE SORUN OLARAK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

Haberi Ajanstan Alın
  SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKTİ

EN ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU

ARŞİV

Ağustos 2017 (93)
Temmuz 2017 (133)
Haziran 2017 (165)
Mayıs 2017 (220)
Nisan 2017 (194)
Mart 2017 (243)

» » » Düşmez Kalkmaz Bir Allah'tır!...

Düşmez Kalkmaz Bir Allah'tır!...

/
Yazar: Selim
/
Yayınlanma Tarihi: 14-05-2017, 11:17
  • Beğenmedim
  • +1
  • Beğendim

 

 

Bir hafta evvel evinde bir avuç seyircinin önünde Bursa takımına tarihi fark at, bir hafta sonra İstanbul’da yaşayan Rizeli taraftarının desteği altında havlu at!

Aslında sezon başından beri bu takımın bu kadro yapısı altında ligde tutunamayacağını az çok toptan anlayan Afganistan’ın Hindukuş dağı eteklerinde yaşayan Kafirler’de biliyor, Meksika’da taksicilik yapan ve taksimetresini Meksika pezosu ile açan taksicide biliyor.

Bu ligde ağlamayana meme vermezler. Hem transfer döneminde tohumlarını iyi seçeceksin, hemde ligin ikinci devresinde yan kollarını sonuna kadar açacaksın. Bizim takımın Başkanı sayın Metin Kalkavan, bu ülke futbolu sektöründe bir çok namussuzların kol gezdiği yerde o işlere hem transfer döneminde hem de maç takvimimde hiçbir zaman namussuzluk işlerine bulaştırmayan çok kibar bir o kadar da beyefendi bir insan. Hal böyle olunca da gelinen noktada ağlamanın faydası yok. Kalkavan’ın Başkanlık portföyü İngiltere liginde olur, İsviçre liginde olur, Türkiye’de olur ama o işi iyi bilen sportif bir direktöre bırakmasıyla olur.

Bu sezon art arda hiçbir maçtan 6 puan çıkaramayan yeşil – mavili takım son dört haftaya girildiğinde bir umut diyerek yola koyuldu. Kasımpaşa takımı tam dişine göre bir takım. Sezon içinde bu takımla 6. Kez mücadele ediyorsun ve ağır topları sakat. Sağ olsun Kemal hoca kupa maçını düşünmeyerek neyi var neyi yok elde kalan malzemeyi sahaya sürdü. O takımın yönetiminde bulunan Rizelilerde hocasına arkadan desteği vererek! Maçın ilk devresi gel, gitlerle geçti. Kasımpaşa ilk dakikalar da net kaçırdı, biz ise uzaktan Robin ve Recep’le kaleyi yokladık.

İkinci devre önce İsmael kızardı, sonra ise iki gol kalemize gördük. Sakat Kweuke’yi hoca haklı olarak dışarı aldı ve bir kişi eksik iki gol bulduk. Tam bıçak sırtına döndü dediğimiz dakikalarda ise kaleci Gökhan ne yapsın ve iki gol daha kalemize görerek işi son üç haftaya girerken mucizelere bıraktık.

Eldeki mevcut kadroyu değerlendirmenin bir anlamı yok. Almışsın devre arası Edomwonyi diye bir oyuncu önden bakınca suratıyla Porce havası var ama motor Doğan SLK! Jantscher bu ligin 8 numarası değil. Nika’dan bir tık üstü. Bak adamın 8 numarası Castro’ya . Maça ağırlığını koyuyor, adam eksiltiyor, asist yapıyor, devamlılığı var golleri sıralıyor. Sen böyle bir adam yıllardır bulamadın, buldun da alamadın. Ev sahibi takım kendi adına gazozuna maçta kenarda hocası ile yırtındı, sahada özellikle Veysel, Titi , Sadıku üçlüsü maç boyunca bir kasa Bursa Şeftalisi ve Kayseri pastırması iştahı altında mücadele verdi, tebrikler.

Bizim adımıza ise tek tebrik kaleci Gökhan ve tribünlerde Rize Rize diye bağıran yeşil – mavili renklere gönül veren hemşerilererimize. Bu takım bağıra bağıra gitti, biz ağlarken, birileri gülüyordu. O gülenler unutmasın. Son gülen iyi güler. Düşmez kalkmaz bir Allah’tır… Şimdilik kolumuz kırıldı ama üzülmeyelim belki Allah bize gelecek yıllarda kanat verecektir…

dle


Adınız:*
E-Mail:
Yorumunuz:



Y u k a r ı