DataLife Engine / Eski Başkan Halim Mete Rizespor İle İlgili Konuştu

Eski Başkan Halim Mete Rizespor İle İlgili KonuştuEski Başkan Halim Mete Rizespor'un son durumu ile ilgili konuştu..

Çaykur Rizespor eski Başkanı Halim Mete, yaşanılan şampiyonluktan dolayı yeni Başkan Hasan Kemal Yardımcı ve yönetimini tebrik etti ve süper ligde Rizespor’a başarılar diledi.

İyidere vakfının düzenlediği geleneksel iftar programına katılan eski Rizespor Başkanı Halim Mete, yaşanılan şampiyonluktan dolayı takımı tebrik ettiğini belirterek;” Bu takım sezon başında takım bizdeyken verdiğimiz demeçler “Bu takım rekorla süper lige geri dönecek” demiştik. Geçen sezon küme düştükten sonra sayın Cumhurbaşkanımızla görüştükten sonra kendisi bize;” Takımı bozmayınız en az 4 transfer yapınız ve de Hikmet Karaman hoca ile devam ediniz” demişti. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu sözleri sonrası bizde aynı şekilde devam etmiştik. O dönem ilk ve en önemli transferimiz Samudio olmuştu. Bu oyuncunun şampiyonlukta büyük katkısı var. Hasan Kemal Yardımcı başkanlığında yönetim kurlunu da tebrik ediyorum, onlar da yaşanılan bu şampiyonlukta büyük caba sarf ettiler. Süper lig çok farklı bir lig. Orada durabilmek zorluklar içeriyor. Döviz kurunda yaşanan artışları tüm takımları etkiliyor. Bir taraftan transfere ihtiyaç var diğer taraftan finans yani bütçe durumu önemli diye düşünüyorum. İkisini idare edebilenler ligde başarıya ulaşacaktır diye düşünüyorum ve ben Rizespor yönetimine başarılar diliyorum, kendileri geçmişte olanlara teşekkür etmeyi biraz kısıtlı kullandılarsa da biz teşekkür ediyoruz kendilerine Rizespor’u yeniden süper lige çıkardıkları için ve kendilerine başarılar diliyorum” dedi.
Basit Ticari Olay Büyütülmemeli
Çaykur Rizespor yönetimi ile eski teknik direktör Hikmet Karaman arasında yaşanan ve icralık duruma gelinen son gelişmeler hakkında konuşan eski Rizespor kulüp Başkanı Halim Mete, bu işlerin basit bir ticari olay olduğunu ve bu işleri çok büyütmeye de gerek olmadığını ifade ederek;” Bu tip ticari olayları bizim dönemimizde de yaşadık, bugün de yaşandı, bundan sonra da yaşanacak olaylardır. Ticaretin içinde olan şeyler, bizler iş adamıyız. Futbol kısmı değil, ticari kısmı içinde olan şeyleri bence kendi içlerin de kapalı bir şekilde halletmeleri gerektiğini düşünüyorum” dedi.
11-06-2018, 13:06
Geri dön