DataLife Engine / Buruk;" Rizespor'da Çok şeyler Değişecek!"

Buruk;" Rizespor'da Çok şeyler Değişecek!"

 


Buruk; “Transferde Tüm Şartları Zorluyoruz!”

Çaykur Rizespor teknik direktörü Okan Buruk, devre arası transfer yapmanın çok kolay bir şey olmadığını belirterek, “ Tüm şartlarımızı zorluyoruz” mesajını verdi.

“Hata Yapma Şansımız Yok”

Antalya kampında özel açıklamalarda bulunan yeşil – mavili takımın genç teknik adamı, transferin iki taraflı olduğunu belirterek;” Bazen oyuncu istiyor, bazen de kulübü istemiyor. Bu iş çok kolay değil. Hem belirleyeceksin, hem şartları oluşturacaksın hem de iletişime geçeceksin. Sonuçta iki taraflı bir şey. Şuanda tüm Türkiye’de bütün takımlar zorlanıyor. Bizi zorlandıran şey, bulunduğumuz yer ve bu durumda en iyisini almak zorundasınız. Yani hata yapma şansımız yok.  Transferle ilgili uzun zamandır çalışmalarımız var, bizde isterdik ki daha önce oyuncuları kampa katmak ama bazı menajerler ve kulüplerin vermediği oyuncular oldu, birkaç gün içinde bitirmeye çalıştığımız oyuncular var. Bizim değişime, yenilenmeye ihtiyacımız var, inşanla bir kaç gün içinde yeni oyuncuları aramıza katarak, yolumuza devam edeceğiz.

Ligin son sırasında olmak transferde bize dezavantaj sağladığını ifade eden Çaykur Rizespor teknik direktörü Okan Buruk;” Bize direk gelip katkı sağlayacak oyuncular istiyoruz. Görüşülen oyuncular bu düzeyde ama şu da var. Ligin son sırasında yer almak bize dezavantaj sağlıyor. Özellikle G.Saray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir’den kadromuza katmak istediğimiz oyuncular ligin son sırasında yer alan bir takıma gelmek istemiyorlar. Bu isimleri bir şekilde kadromuza katmak istiyoruz, kulüplerinde sorun yok, oyuncuların kararını bekliyoruz. Aatıf, benim Sivasspor’dan tanıdığım bir isim. Bu transferde son kararı Aatıf ve ailesi verecek, oyuncu da gelmek istiyor. Bir iki gün içinde netleşir. Diğer yandan Kerim ve Muğdat içinde beklemedeyiz. İki oyuncunun kulüplerinde bir sıkıntı yok, oyuncuların kararını bekliyoruz.  İran liginde oynayan Ali için son kararı Persepolis takımın teknik direktörü verecek.  Sol bek mevki için transfer listemizde yer alan Leonard Zuta, Konyaspor ile anlaştı. Ukrayna’dan baktığımız sağ kanat oyuncusu Moroziuk ve Fransa liginde top koşturan bir oyuncu büyük olasılıkla imzayı atacak.

 

Kulüpten ayrılan ve Malatyaspor’a transfer olan Robin Yalçın konusunda görüşlerini aktaran Buruk;” Kendisinin bir talebi oldu, bende teknik adam olarak onayladım. Süleyman’da da bir gelişme olabilir, o da gitmek istiyor. Burada kulübün çıkarları da önemli. Bakıldığında alacaklarına karşı sözleşmeyi fesih etti. Oyuncu burada mutlu olmalı. Oynasa da oynamasa da takımda pozitif olmalı. Dolayısıyla ayrılmak isteyene dur diyemeyiz. Benim göndermek için belirlediğim beş yabancı oyuncu vardı. Bunun dışında gitmek isteyenler kendi isteği ile ayrıldı. Benim için ikinci devre savaşmaya hazır olan oyuncular önemli ve onlarda bizimle beraber. Gidenlerin sözleşmeleri yüksek, kulübe mali anlamda bir katkı sağlayacaktır”.

Ligin ikinci devresinde küme kalma şansımız her takımın ne kadar varsa bizim de o kadar var diyen Buruk;” Biz ilk devrenin son haftalarda oyun olarak iyiydik ama sonuca gidemedik. Tabi buda kaliteden geçer. O golü atacaksın, o basit golü kalende görmeyeceksin. Ligin ikinci devresinde kalite ile donanmış bir takım yapmak istiyoruz. Elimizde ki oyuncularla kamp boyunca güçlü bir şekilde çalıştık, yeni gelecek olan transferlerle beraber ikinci devrenin ilk maçından itibaren çıkışa geçmek istiyoruz. Özellikle ilk maçlar çok önemli.”

Çaykur Rizespor taraftarının, camiasının beklentisinin farkında olduğunu söyleyen Okan Buruk;” Sezon öncesi kadro mühendisliği iyi yapılmamış ve bir dizi yanlışlar altına lige başlanmış. Gelinen noktada ligi 12 puan ile son sırada bitirdik. Bundan sonra ligin ikinci devresinde benim transferlerim altında Rizespor’da çok şeyler değişecek. Taraftar haklı, şimdi söz sırası Okan Buruk’ta"...

AJANS53.COM ÖZEL / ANTALYA

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ

11-01-2019, 09:14
Geri dön