DataLife Engine / Yazıcı Timya Vadisini İnceledi

Yazıcı Timya Vadisini İncelediYazıcı Timya Vadisini İnceledi
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Adayı Hayati Yazıcı, Rize şehir merkezinde yapılan “Timya Vadisi” kentsel dönüşüm projesi çalışmasında son durumu inceledi.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Adayı Hayati Yazıcı, beraberinde Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ile birlikte Yeniköy Mahallesineki “Timya Vadisi” projesini inceledi.
TOKİ ve Rize Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen ve konutların hak sahiplerine teslim edilme sürecine gelen “Timya Vadisi” kentsel dönüşüm projesindeki konutları gezen Yazıcı, ardında proje içerisinde devam eden Orta Cami inşaatını da inceledi. Caminin Ramazan bayramı sonrasında çatı işlemlerinin tamamlanarak iç ve dış donanımına başlanacağı bildirildi.
Geçtiğimiz şubat ayında hak sahiplerinin katılımıyla TOKİ tarafından konutların kura çekiminin yapılmasıyla birlikte projede eksik kalan kısımların tespiti yapılarak, mal sahibi, müşavir firma yetkilisi ( TOKİ ) ve müteahhit firma arasında 11 Haziran tarihi itibariyle teslim süreci başlayacak. Konutlar eksiklikler giderildikten sonra sahiplerine teslim edilecek.
11-06-2018, 13:20
Geri dön