DataLife Engine / Normale Dönme Zamanı

Normale Dönme Zamanı

Normale Dönme Zamanı


 

Türkiye bir seçimi daha Dünya’ya demokrasi dersi vererek kapattı.

Bize akıl veren bazı dünya ülkeleri kendi ülkelerinde seçime katılma oranına baksın birde bizim ülkemizde ki seçime katılma oranına bakarak iyi okusun. Bunun adın demokrasidir. Bir ülkede yüzde 90’a yakın seçime katılma oranı varsa orada duracaksın. 24 Haziran günü Türk halkı tercihi yaptı ve yeni dönemde Başkanını seçerek Recep Tayyip Erdoğan’ı benimde aylar önce kaleme aldığım Erdoğan;  yüzde 53 plakayı bulur, Rize açık ara 3 – 0 olur” dediğim gibi sonuçlar sandıktan çıktı. Neticede bu sonuçlar ülkemiz adına hayırlı olsun.

Şimdi normale dönme zamanı diyorum. Rize’de bu seçimde beni en çok üzen konu miting alanı olarak kullanılan ve Rize devlet hastanesi önü olan yer meselesi oldu. Hangi parti olursa olsun, acilin önü, yoğun bakımda veya serviste yatan hastanın kulağının dibinde yapılan mitingler bununla birlikte gürültü kirliliği Rize’de haklı olarak hasta ve hasta yakınları tarafından çokça ayıplandı. Bunun yanında kapanan yollarda hasta taşıyan ambulanslar işkence çekti diyebiliriz. Rize bir daha ki seçimde acilen miting alanı konusunda yer çalışması yapmalı, bana göre Rize sahilinde yapılacak yeni düzenleme ile birlikte bu iş daha düzenli olacaktır diye düşünüyorum.

Seçime dönecek olursam muhalefet tarafından dip dalga denildi, tsunami oldu geliyor denildi ama gerçek olan şu ki bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdi ve bir kez daha reis şahsi oylarını artırarak haklı bir zafer kazandı. İş bilenin kılıç kuşananın diyelim. Bu iş öyle her baba yiğidin harcı değil. Hem dünyada yedi düvelle baş edeceksin hem de Türkiye’de bir çok mega projeyi hayata geçireceksin. Rize’de bile bir Ovit tüneli, bir havalimanı bir lojistik merkezi Rizelinin yüzyıllardır rüyasını süsleyen projeler. Ovit tüneli açıldı, Havalimanı deniz dolgu tam sürat devam ediyor, lojistik üst projesi onaylandı diğerleri sırada. Eksik yok mu? Elbette var. Özellikle Ankara endeksli projeler dışında yerel yatırımlar. Dışardan gelen birisi bu mu Cumhurbaşkanın memleketi? Dediğinde benim de içim sızlıyor ve o kişilere hak veriyorum. Beton yığını olmadan, çok daha sosyal alan ve trafik çilesi Rize’nin başlıca sorunları.

Çocukluk dönemimde benzin, tüp, sana yağı, şeker kuyruklarında bekledim, bankaların hortumlandığını gördüm ve ceremesini esnaf olarak çektim, çay pazarlamacılığı yaptığım dönemlerde iki kez biri Sivas diğeri Kars’ta pkk önümü kesti, kurtarılmış bölgelerden geçtiğimi bilirim, Bolu tüneli yapımı kaç hükümeti yediğini bilirim. Gelinen noktada hızlı trenin rahatlığını, otoyollar, havalimanları, köprüler, denizin altından trenler.. Hangi birini sayayım…

Türkiye’nin ilk Başkanı Rizeli Recep Tayyip Erdoğan oldu. Siyasi yaşamı boyunca katıldığı tüm seçimleri kazanan Rizeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha milleti sahip çıktı. Buradan anketçilere selam söylüyorum ve artık normale dönelim. Bu ülke hepimizin…  

27-06-2018, 11:50
Geri dön