RİZE'NİN İŞ GÜCÜ FOTOĞRAFI ÇEKİLECEK


RİZE'NİN İŞ GÜCÜ FOTOĞRAFI ÇEKİLECEK

 

Rize’nin Açık İş Fotoğrafı İstatistik Çalışmasıyla Çekilecek

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Rize İl Müdürü Hasan KİRAZ, Vira Haber Gazetesine açıklamalarda bulundu. Kiraz konuşmasında, “Türkiye İş Kurumu tarafından 81 ilde 17-28 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılacak olan 2014 yılı 4. çeyrek Açık İş İstatistikleri Araştırması Rize’mizde de yapılacaktır. Daha önceden Belirlenen 28 işverenimizle yapılacak olan bu çalışma EUROSTAT (Avrupa Birliği İstatistik Ofisi)’a aktarılacak ve ülkemizi temsilen başta AB olmak üzere uluslararası kuruluşlarca da yayınlanacaktır, ifadelerine yer veren Kiraz, yayınlanan verilerden de Türkiye İş Kurumu sorumlu olacaktır ”dedi.
“Rize’nin iş gücü fotoğrafı çekilecek”
Bu yönüyle de önemli ve titizlik gerektiren bir saha çalışmasıdır. Araştırmayla ilimizin iş gücü fotoğrafı çekilecek olup açık iş taleplerinin ne durumda olduğunun da tespitini yapma imkânı sağlayacaktır. Bu işlerin yapımında; Saha çalışması eğitimi verilmiş, anket yapma tecrübesi ve bilgisi olan İş ve Meslek Danışmanları ile yapılacaktır.

RİZE'NİN İŞ GÜCÜ FOTOĞRAFI ÇEKİLECEK

 
Müdür Kiraz konuşmasının devamında çalışmanın ne derece titizlikle yürütüleceği hakkında bilgi verdi. Rize İl Müdürü Kiraz: “Tamamen İş Kurumu sorumluluğunda ve koordinasyonunda yapılacak olan bu çalışma ilimizde 10 ve üzeri personel çalıştıran işletmelerle yapılacaktır. Bu çalışmada 28 işletme yer almaktadır. Bu çalışmanın tüm iş gücü piyasasıyla ilgisi olan başta kamu kurum ve kuruluşlarıyla tüm diğer paydaşlara faydalı sonuçlar oluşturacağı düşünülmektedir ”dedi.
Kiraz, konuşmasının sonunda ise Girişimcilik kursu ile ilgili Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, KOSGEB, İŞKUR işbirliği ile elli kişilik bir kurs açılacaktır. Meslek edinmek isteyen ve bilgi almak isteyen vatandaşlarımıza kurumumuzun kapısı daima açıktır.Bizleri ziyaret ederek gereken tüm bilgileri bizlerden alabilirler açıklamasında bulundu.
Haber : Ömer KABİL


Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar