İyidere Halkı En Konforlusuna Binecek!

İyidere Halkı En Konforlusuna Binecek!

 

Rize – İyidere İlçesi arasında yıllardan beri hizmet veren özel halk otobüsleri yenilendi.

İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete; “5,5 Milyon TL’ye mal olan yeni araç hizmet filosu ile İyidere halkı Rize – İyidere arasında konforlu seyahat yapacak “ dedi.

 

Göreve geldiği günden buyana İyidereli vatandaşlardan aldığı bilgiler doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam ettiklerinin altını çizen Başkan Mete;” Vatandaşların şikâyetlerini göz ardı edemeyiz. Araçlar çok kötü durumdaydı, halk otobüsleri sahipleri ile birlikte istişare ettik ve böyle bir karar aldık. Şuanda ülkemizin bulunduğu ekonomik kriz içinde bile yaklaşık olarak 5,5 milyon TL’lik bir yatırım yapmak herkesin hattı olmamasına rağmen halk otobüsleri sahipleri çok büyük bir özveri gösterdiler. Ben onlara çok teşekkür ediyorum, ne yapıyorsak İyidere halkı için yapıyoruz. Şuanda 16 aracın tamamını yenilemiş olduk. Vatandaşlarımız çok rahat ve konforlu bir şekilde seyahat edebilecekler. Ayrıca Hassoy Mercedes firmasına teşekkür ediyorum. Bize tanınmış oldukları imkanlardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Yarın Rizespor’umuzun maçı var, Yarın sabahtan akşama kadar İyidere halk Otobüsleri ücretsiz olarak vatandaşlarımın hizmetinde olacak. Bu araçlar her konuda örnek araçlar. Tüm araçlarımızda engelli rampası bulunuyor. Sınırsız İnternet var. İleri ki aylarda araç içinde kütüphaneler olacak. Mercedes aracında son sistem ne varsa bu araçlarda o sistem var. Araçlar sabah 5’er dakikada bir, daha sonra 15’er dakikada bir kalkacak. Ramazan ayından itibaren ise gece 24’e kadar karşılıklı olarak hizmet verecekler. Fiyat konusunda hiçbir artışımız yok İyidere – Rize arası 3 TL olarak devam edecek” ifadesini kullandı.

 

Halk Otobüsleri İç Yoldan Çalışacak

İyidere Belediyesi olarak Rize ilçeleri arasında su fiyatına tek zam yapmayan belediye olduklarını hatırlatan İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete;” Yatırımlarımız devam ediyor. Toplamda ilçe sınırları içinde yer alan 42 otobüs durağını 517 bin TL karşılığında yeniledik. İyidere’de herkes iletişim içinde samimi bir o kadar adalet dağıtmaya çalışıyoruz. Bunun yanında iç yol projesinin Ulaştırma bakanlığına sunuldu. Çok önemli bir proje. Şunun sözünü verebilirim, birinci etap olarak Köşklü köyü ile Hazer mahallesi arasında ki hattı kesinlikle trafiğe açtıracağız. Halk otobüslerimizde o yoldan çalışacak. O güzergâhta oturan vatandaşlarımız artık sahil yoluna inmeyecek, evinin kapısından arabaya binecek ve inecekler” cümlesini kullandı.

Kesilen kurban sonrası dualarla açılış yapıldı..

Açılışa İyidere Kaymakamı Murat Akyüz, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, Trabzon Hassoy Mercedes Benz bayi Hülya Ulusoy, İyidereli vatandaşlar ve çeşitli STK Başkanları yer alırken, açılış sonrası İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete yeni hizmete giren halk otobüslerinden birine binerek şehir turu attı.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ

 

 

 

 


Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  ATMACA

   3 Şubat 2020 12:18
       

  saffet baskanımızı ve ekıbını tebrık ediyorum geldiği gunden beri genc yasına ragmen cok guzel işler yapıyor

Yorum Yapın