SUYU PLANLANAN ZAMANDA AKITACAĞIZ


SUYU PLANLANAN ZAMANDA AKITACAĞIZ


Varda İçmesuyu Yapım, Bakım, Onarım ve İşletme Birliği (Vardabir) 2018 yılı 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı Rize İl Genel Meclis toplantı salonunda Başkan Sabit Karafazlı başkanlığında yapıldı.
Toplantıya İyidere Belediye Başkan vekili Muammer Mete, Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül, Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, İl Genel Sekreteri Salih Kurtuluş, Ak Parti İyidere İlçe Başkanı Telat Tüfekçi ile Birlik üyesi köylerin muhtarları katıldı.
Birlik Başkanı Sabit Karafazlı yaptığı konuşmada 1. ve 2. Etap çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan Karafazlı konuşmasında;” Trabzon İli Of İlçesi Ağaçseven Mahallesinde birinci etaptan kalan yaklaşık 3 km hat için jeoloji raporları tamamlandı. Harita altlıkları alındı. Yol yapımı ve isale hattı plan ve projesi hazırlanmaktadır. 2. Etapta ise Kaynaktan BR1 arasındaki 7 km isale hattının 3,5 km kısmının boru döşemesi tamamlandı. Ayrıca Ağaçseven, Kayabaşı, Yokuşlu ve Kalecik Köyü depolarının kazıları tamamlandı, inşaatları devam ediyor. Bunun yanında Taşhane Köyü depo inşaatı tamamlandı. İnşallah planlanan zaman olan 2019 yılı sonu ile 2020 yılı başlarında çalışmaları tamamlarız ve halkımızın dört gözle beklediği suyu musluklardan akıtacağız” dedi. Toplantıya Birliğin 2019 Yılı bütçesinin görüşülmesi ile devam edildi. Birliğin 2019 yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar