RİZE'DE MEMİŞ "AĞA"YA ÜCRETSİZ!


RİZE'DE ÜCRETSİZ "WİFİ " İNTERNET HİZMETİ BAŞLADI...

 

 

Vatandaşın interneti daha yaygın kullanabilmesi için Rize Belediyesi tarafından şehir merkezinde uygulamaya konulan "Yönet WİFİ" sistemi kullanıma hazır hale getirildi.

Rize Merkez Tuzcuoğlu Memişağa parkına Rize Belediyesi tarafından yerleştirilen kablosuz internet sistemi sayesinde artık vatandaş cep telefonu, tablet, laptop gibi mobil ağları bulunan cihazlarla haftalık 1800 dk ( 30 ) saat internet hizmetinden faydalanabilecek.

Sistemden faydalanmak isteyen vatandaşlar tek yapması gereken, ellerindeki mobil ağ hizmeti bulunan cihaz ile Rize Belediyesi "WİFİ " ağını bularak kendisine ait kullanıcı adı ve şifre almaları yeterli oluyor.

Vatandaşın hizmetine sunulan bu uygulama konusunda açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap : "Şehrimizin bazı bölgelerine yerleştirmeyi düşündüğümüz ücretsiz internet yani WİFİ olarak adlandırılan kablosuz internet sistemini Rize Belediyesi olarak merkez Memişağa parkında kullanıma açmış bulunmaktayız. Bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımız sisteme cihazlarından bağlanarak almış oldukları kullanıcı adı ve şifre sayesinde sistemden faydalanabilecekler. Aynı cihazdan haftalık olarak 1800 dk yani 30 saat bağlanabilecekler. Halkımıza ücretsiz sunmuş olduğumuz kablosuz internetimiz sayesinde aynı zamanda ilimize misafir gelen vatandaşlarımızda varsa internet ortamında yapması gereken bir işlemi anında işlemini hızlı bir şekilde yapabilecek. Günümüzde gelişmiş ülkelerde ve bazı büyükşehirlerimizde kullanılmakta olan bu hizmeti ilimize kazandırmaktan mutluyuz. WİFİ sistemimizi yoğun kullanım durumunda şehrin diğer bölgelerinde de yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. İlimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın