HAYATİ YAZICI’NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI


 

 

SİYASİ VE HUKUKİ İŞLER BAŞKANI SN. HAYATİ YAZICI’NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 

            Mübarek Kurban Bayramınızı, samimi duygularımla kutluyor; Bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam Âlemi ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Bu mübarek günlerin, Ülkemizin ve tüm İslâm Âleminin huzur ve güven içinde geleceğe yürümesine vesile olmasını diliyorum. Bayramlarımız; kardeşlik iklimimizi tazeleme, Milletçe aramızdaki birlik ve beraberliği güçlendirme vesilesidir. Bayramlar aynı zamanda Yunus Emre'nin ifadesiyle "gönülleri yapma" günüdür. Kurban ise vefanın, sadakatin, fedakârlığın ve yakınlaşmanın adıdır. Birlikteliğimizi yeniden ihya ettiğimiz bayram günlerinde, 78 milyon bir daha muhabbetle, hasretle, sevgiyle kucaklaşıyoruz. 

            15 Temmuz Başarısız Darbe Teşebbüsü ve hemen akabinde gelişen olaylarda terör bir kez daha acımasız yüzünü gösterdi. Bu hain teşebbüsle beraber FETÖ'sü, PKK'sı, DAEŞ'i, DHKP-C'si ve her türlü terör örgütünün aynı üst aklın piyonu oldukları ortaya çıkmıştır. 15 Temmuz'da Gazi Meclis'imizi bombalayan, Millet evlatlarına kurşun sıkan üniformalı teröristler ile ortak vatanımızın her yanında masum insanlarımıza, güvenlik güçlerimize saldıran eli kanlı hainler, Milletimizin istiklalini ve istikbalini hedef almıştır. Millet olarak, Büyük Türkiye yolunda ilerlerken, terör saldırılarında şehit olan kahraman güvenlik kuvvetlerimizin ve masum insanlarımızın acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Bu vesileyle aziz Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor; yaralı Gazilerimize acil şifalar temenni ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

            Türkiye, aziz ve asil halkımızın 15 Temmuz'da tüm dünyaya gösterdiği gibi yerli ve milli tavrıyla aydınlık geleceğine sahip çıkıyor. Ufku geniş, adımları sağlam, istikbali güçlü bir Türkiye inşa edilirken, bu süreçte 78 milyon, birbirimizle omuz omuza vererek, birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğiz.

            Bu vizyonla, Türkiye'miz yarınlarına ayak bağı olan terörden kurtulacak; bütün hızıyla 2023, ardından 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacak. Milletimizin her ferdiyle, ülkemizin dört bir yanında teröre karşı birlik, beraberlik ve dayanışma içindeyiz. Bundan sonra da aynı kardeşlik ruhuyla yolumuza devam edeceğiz. Gelin, bayram sevinciyle duaya kalkan ellerimiz, gariplerin gözyaşını silsin. Gelin, kimsesizlerin yüzünü güldürelim. Gelin, kapısı çalmayanların misafiri olalım.  

            Bu şuurla hareket ederek, her bayramın kardeşliğimizin güçlenmesine, gönüllerimizin birleşmesine vesile olması için gayret göstermeliyiz. Bir kez daha mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor; Bayram bereketini ailenizle, sevdiklerinizle birlikte yaşamanızı Allah’tan temenni ediyorum.       Selam ve saygılarımla.

                                                                                                                 Hayati YAZICI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı

 Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı

                                                                                                             İstanbul Milletvekili


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın