Rize'de 4 tane millet bahçesi yapılacak !..


 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dünyaca ünlü Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda incelemelerde bulundu. Yayladaki çalışmaları inceleyen Kurum, yetkililerden bilgi almasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum'a incelemeleri sırasında, Vali Kemal Çeber, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ve diğer ilgililer eşlik etti.

Rize’de 4 ilçede millet bahçesi kurulacağını açıklayan bakan Kurum ”Rize’de 3 tane millet bahçesini projelendirdik. Birde bugün konuştuk inşallah toplamda 4 tane millet bahçesini gerçekleştireceğiz. Güneysu’da 42 bin metrekarelik bir millet bahçemiz var. İnşallah önümüzdeki hafta ihalesi yapılacak ve önümüzdeki yıla kadarda yapılıp vatandaşlarımıza teslim edilecek. Ardeşen sahilde 110 bin metrekare millet bahçesi için belediyemizle proje detaylarını görüşüyoruz. Sahilin hemen yanında vatandaşlarımız için bisiklet yolunun, yürüyüş yolu olduğu millet kıraathanesinin olduğu önemli bir millet bahçesini Ardeşen merkezde yapıp vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor olacağız. İyidere’de bir millet bahçemiz var proje çalışmasında sona gelindi. Önümüzdeki aylarda ihalesini yapacağız. Rize merkezin millet bahçesi içinde 393 bin metrekarelik bir alan belirledik. Sahilimizde içerisinde bir selatin camimizin olduğu, bisiklet yollarının olduğu hakikaten örnek olacak içerisinde serenderlerin olduğu ahşaptan dinleme alanlarının olduğu örnek bir millet bahçesini Rize merkezde projelendiriyoruz” diye konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  Mahmut

   13 Haziran 2020 20:59
       

  Allaha askina  ya butun yatirimlar guneysuya yapiliyor neden rizenin ust taraflari deniz mannzarali neden kimse ilgilenmiyor liman ustu camii onu mahhalesinin ust taraflari harika yerler  neden bi allahin kulu gezmiyor bakmiyor nedir bu sahipsizlik allahinizi severseni yapmayin yaa  rize kapali kutu oldu acin acin rizenin ufkunu camii onu mahhalesinin ust taraflari yukari fener  degirmendere neden bu yerleri mutahitlere  birakiyorsunuz  millet zaten bisey yapamiyor bari devlet yatirim yapsin gezin gezin devamli guneysu harbi allah icin uzuluyorum özellikle takip ediyorum devamli önculuk o tarafa hadi hayirlisi denizi doldurmayin yer cok ama kim gorecekki nerde konusmaya zaten gerek yok

Yorum Yapın