“ GÖZYAŞLARIYLA HAKKA YÜRÜDÜ”


Hakkari Şemdinli'de şehit olan Başkomiser Ahmet Çamur, memleketi Trabzon'da toprağa verildi. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

 

“ GÖZYAŞLARIYLA HAKKA YÜRÜDÜ”

 

 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ŞEHİT KOMİSER AHMET ÇAMUR'UN CENAZE NAMAZI'NA KATILDI
- CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN POLİSE VE ASKERE "VUR EMRİ" İSTEYEN ŞEHİT YAKINLARINA "POLİSİN VE ASKERİN VUR EMRİ VAR" CEVABI
- CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN:
- "BAZI ŞEYLER BİLİNMİYOR, BAZILARI BİLİNMİYOR; POLİSİMİZ VE ASKERİMİZİN KENDİSİNE SİLAH DOĞRULTANA KARŞI VURMA YETKİSİ VAR"
- "KIYAMETE KADAR BU MÜCADELE SÜRECEKTİR; BİR TARAFTA HAK OLACAK BİR TARAFTA BATIL OLACAK, BUNLAR BATILIN ASKERLERİDİR"
- GEÇİCİ GÖREVLE HAKKARİ'YE GİDEN ŞEHİT KOMİSERİN GÖREV SÜRESİNİN BİTMESİNE 1 GÜN KALA ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

 

“ GÖZYAŞLARIYLA HAKKA YÜRÜDÜ”

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit düşen Özel Harekat Şubesi'nde görevli komiser Ahmet Çamur'un cenaze törenine katılmak üzere karayolu ile Rize'den Trabzon'un Çaykara ilçesine geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçe merkezine gelişinde ilk olarak cenaze töreni için bekleyen şehidin yakınlarına taziyede bulundu. Taziye sırasında şehit yakınlarının "Polise ve askere vur emri verilsin" demesi üzerine Erdoğan "Bir dakika dinleyin, şuanda polisin de askerin de vur emri var" diyerek cevap verdi. Erdoğan'a şehidin yengesinin "Bizim evden sana 6 oy verdik, şehidin kanını yerde bırakma" demesi dikkat çekti.
Ardından ikindi namazının ardından Çaykara Merkez Camisi'nde kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Erdoğan'ın damadı AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, eski bakanlardan Eyüp Aşık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

 


Cenaze namazı sonrasında Erdoğan, cenazeye katılanlara yönelik bir konuşma yaptı. Erdoğan, konuşmasına "Musallada cenaze namazını kıldığımız Ahmet kardeşimizi ebedi yolculuğuna herhangi bir mevta gibi uğurlamıyoruz. İnanıyoruz ki şehadet makamına ulaşmış olan bu şehidi uğurluyoruz. Ne mutlu onun ailesine, ne mutlu onun tüm yakınlarına. Peygamberlikten sonar en yüce makam. Makamların yücesi olan böyle bir makama Ahmet kardeşimiz ulaşmış durumda. Terör denilen bir bela ile karşı karşıyayız. Bazı şeyler biliniyor bazı şeyler bilinmiyor. Değerleri kardeşlerim kendisine silah doğrultana askerimizin de polisimin de vurma yetkisi vardır, bu kesindir. Yüzlerce teröristi askerimiz polisimiz aslında gömmüştür. Yeterli mi yeterli değil. Bu mücadele devam edecek. Rehavete kapılmak yok. Kıyamete dek bu mücadele sürecektir. Bir tarafta hak olacak, bir tarafta batıl olacak. Bunlar batılın askerleridir. Bu batılın askerlerine karşı da bu mücadeleyi milletle hep beraber sürdüreceğiz. Bilesiniz ki er yada geç bu konuda hakka teslim olanlar galip gelecektir" ifadelerini kullandı.
Cenaze namazının ardından Çamur'un cenazesi ilçeye bağlı Soğanlı mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

 

“ GÖZYAŞLARIYLA HAKKA YÜRÜDÜ”

 
Öte yandan şehit komiser Ahmet Çamur'un (46) Ankara'dan geçici görevle Ramazan Bayramı sonrasında Hakkari'nin Şemdinli ilçesine gittiği ve görev süresinin bitmesine 1 gün kala şehit olduğu öğrenildi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar