RİZE'DE UYUŞTURUCU OPERASYONU..

 

Rize İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı operasyonlara bir yenisini daha ekledi.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimiz merkezinde T.C.K. 188’de belirtili “Uyuşturucu veya Uyarıcı Maddeleri Ruhsatsız veya Ruhsata Aykırı Olarak Ülke İçinde Satmak, Satışa Arz Etmek, Başkalarına Vermek, Sevk Etmek, Nakletmek, Depolamak, Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak (TCK 188/3)” suçlarını işleyen veya satışının kolaylaştırılmasını sağlayan torbacı olarak tabir edilen şahıslara yönelik olarak Rize Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmalarda, 11/06/2014-30/10/2014 tarihleri arasında toplam 218 gram esrar, 13 adet Ecstasy olarak tabir edilen uyuşturucu/uyarıcı sentetik hap ele geçirilmiştir.

30/10/2014 günü 5 ayrı adrese yönelik yapılan eş zamanlı operasyon neticesi yakalanarak gözaltına alınan ve 31/10/2014 günü adli makamlara sevk edilen M.K., E.K., Z.A., H.Y. isimli şahıslardan M.K. ve Z.A. isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, E.K. ve H.Y. isimli şahıslar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.
Emniyet yetkilileri vatandaşların uyuşturucu ile ilgili ihbar için 156 ve 155’i arayabileceklerini; ihbar da bulunanların isim ve adreslerinin hiçbir şekilde deşifre edilmeyeceğini ifade ettiler. Toplum için büyük tehlike olan uyuşturucu ile mücadele hız kesmeden artarak ve kararlılıkla sürdürülecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın