RİZELİ'YE HAYIRSEVER BİR VATANDAŞ DESTEK ÇIKTI


KENDİ YOLUNU KENDİSİ YAPAN RİZELİ'NİN SESİNİ HAYIRSEVER BİR VATANDAŞ DUYDU
- KAZMA KÜREK İLE KENDİ ÇABASIYLA ÇAY BAHÇESİNE YOL YAPAN RİZELİ'YE HAYIRSEVER BİR VATANDAŞ DESTEK ÇIKTI

 

 

Rize'de çay bahçesine giden yolu kendi çabaları ile araba yoluna çeviren Halil Dinç’in sesini hayırsever bir iş vatandaş duydu.
Rize'nin Çayeli ilçesi Gürgenli Köyü'nde bulunan beyninden ve ayağından iki büyük ameliyat geçiren 51 yaşındaki Halil Dinç, kendisine ait çay bahçesine yol yapmak istedi. Maddi yönden sıkıntısı olduğu için iş makinesi temin edemeyen Dinç, birçok ilgili makama başvurması sonrası hiçbir cevap alamadı ve kendi çabasıyla kazma ve kürek ile yol kazdı. Halil Dinç’in sesini duyan bir hayırsever iş adamı iş makinesi temin ederek Halil Dinç’in gücü yetmediği bölgeleri yaptırarak yolun tamamlanmasına destek oldu.
Kendisinin ve yolu yaptıran hayırsever vatandaşın da hasta olduğunu ve tedavi gördüğünü ifade eden Dinç, ‘’Ağabeyimiz çok uğraştı sağ olsun. Kendisi şuanda Tekirdağ’da hastanede tedavi altında. Yol için bütün maddi durumumuzu karşılayıp bize iş makinesi temin etti. İki ay uğraştım kazmaya başladım. Sesimizi hayırsever bir ağabeyimiz duydu. Yol ile ilgili her şeyi yaparak yolumuzu tamamladık. Yolun geçtiği malın bir kısmı köyümüzde bir başka kişinindi ve bize izin vererek yolumuzun devamını getirdik. Allah herkesten razı olsun’’ dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  1000kartal

   1 Haziran 2016 11:39
       

  BEN BURADAN HAYKIRIYORUM BAZILARI KINAMA YAPIYOR:BENIM NENELERIM DEDELERIM YA SIRTLA TASINIYOR YADA KÖHNE TEL ILE TASINIYOR:BIZ YOL ISTIYORUZ YOLUN ALTINA BOMBA YERLESTIRMEK ICIN YOL ISTEMIYORUZ :HAKKIMIZ OLAN YOLUMUZU DEVLETIN YAPMASI MECBURDUR:BILHASSA RIZEDEKI MUHTARLARIMIZA BIR ASAGILIK KOMPLEKSI VARDIR :BEYLER MILLETIN HAKKINI GIDIP SÖKE SÖKE ALACAKSINIZ BU SADAKA ISTEMEK DEGIL GÖREVINIZI ILK ÖNCE ÖGRENIN ÖYLE MUHTAR OLUN YOKSA GIDIP KAHVELERDE AKSAMA KADAR DUMAN ALTI OLUP OKEY OYNAMAK DEGILDIR :YAPAMIYORSANIZ BU MILLETIN AHINI ALMAYACAKSINIZ ASAGILIK KOMPLEKSINDEN CIKIP BASINIZ DIK BIR SEKILDE HAKKINIZI ALIP KÖYLERIMIZE MAHALLEMIZE GÖTÜRECEKSINIZ VE ÖLDÜNÜZMÜ ESERLERINIZLE RAHMET GELECEK SIZE -insanlah  simden sonra bu tip ic yakan olaylari görmeyiz

Yorum Yapın