" Ordu Fantazi Yeri Değildir !"


Enver Yılmaz'dan "TEDES" değerlendirmesi
- Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz:
- “Ordu, birilerinin fantezi yapmak için kırmızı ışıkta 150 ile geçtiği yer değildir”

 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, son günlerde yeniden tartışma konusu haline getirilmeye çalışılan Karadeniz Sahil Yolu Ordu şehir içi geçişinde 18 Kasım 2015 tarihinden itibaren faaliyete geçirilen TEDES uygulamasından Orduluların memnun olduğunu belirterek, “Ordu, birilerinin fantezi yapmak için kırmızı ışıkta 150 ile geçtiği yer değildir” dedi.
Karadeniz Sahil Yolu Ordu şehir içi geçişinde 18 Kasım 2015 tarihinden itibaren faaliyete giren, alt yapısı Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve halen Emniyet Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan TEDES, 19 kule radar cihazı ile 11 araç plaka tanıma sistemi ışık ve hız ihlallerini görüntülü ve fotoğraflı olarak tespit ediyor. Tespit edilen ihlaller ise sürücülere ceza olarak yansıyor. TEDES kapsamında hız sınırı şehir içinde 78’e km’ye çıkarılırken, şehir dışında 110 km, tünellerde de 80 kilometre olarak uygulanmaya devam ediyor.

 

 


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, TEDES’in uygulanması açısından Ordu ilinin İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından model gösterilen bir il olduğunu belirtti. TEDES’te sadece kırmızı ışık ve hız ihlaline ceza yazıldığını belirten Yılmaz, “Dünyanın her yerinde kırmızı ışık ve hız ihlaline ceza yazılıyor. Daha önce 50 hız sınırı ile ceza yazılıyordu biz bunu 78’e çıkardık. Soruyorum şimdi, bir kişinin canımı, yoksa falancı vatandaşın kırmızı ışıkta 150 ile geçtiği fantezisi mi? Yapılan iş doğrudur, şehirde zaten bu doğruluğu kabul etmiştir” diye konuştu.
Yılmaz, istatistik rakamlara bakıldığında 8 ay içinde Türkiye’de en az trafik kazasının olduğu ilin Ordu olduğunu da belirterek, “Ankette bayanlarda yüzde 100 erkek sürücülerde yüzde 73 memnuniyet var. Bayan sürücülerin memnun olmasının ana sebebi klakson yok, makas atma yok, taciz atma yok. Şehirde huzur var” şeklinde konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 2 0
  {usertitle}

  Cevat karaca

   31 Ağustos 2016 12:21
       

  Başkan...dedığın gıbı 150 fantazı yapmak ıstesekte yapamayız ben hayatım yollarda gectı ve trafıkten dolayı zaten gıdemıyoruz ve komyotetler 6 dan sonra geçme ıznı vermiyorsunuzkı Vadandaş hızlı gıtsın Ordu kazansın sıze soruyorum siz neyın kafasını yasıyorsunuz Senın makam aracın sadece 150 gıder Senın yolun acık olsun ceza yıyen tüm vatandaşlarım adına konuşuyorum siz ünce hangı fantazıyı yaşadığınızı bi bakın 

 2. 2 0
  {usertitle}

  vatandaş

   31 Ağustos 2016 13:09
       

  resmen ordu ya yabancı olan vatandaşa tuzak kurmuşsunuz ordulular hangi radarın nerede olduğunu biliyor ona göre gidiyor bizler ise sene bir yada iki sefer geçerken malesef belediyenizin açıklarını kapatıyoruz ne hakkım varsa zehir zıkkım olsun belediye ye artık ordu'dan su bile almıyorum sağra nın ürünlerini ve ordu fındığı bile almıyorum alternatif yol yapın oaradan geçelim ordu dan değil... başkanın makam aracının benzinine ortak olmak istemiyorum....

 3. 2 0
  {usertitle}

  RİZELİ RIZA

   31 Ağustos 2016 15:56
       

  syn bşk.sen kimle güven oylaması aldın.oyol laradeniz düble yolumu,yoksa ordunun şahsi yolumudur bir defa sen bunun bilincinde olursan sevınırım.böş konuşacağınıza oyolun ordunun içinden geçirme duble yolu şehrinin trafık akışıyla birleştırme.en çök kazaların orda olduğunu bılıyoruz,sen kimleri kandırıyorsun.valla .çk ayıp..sormam lazımkı acaba kımlerle ortaklaşa bu rantı paylaşıyorsunuz.olurmu öyle şey ya,,avrupayı örnek verıyorsun..avrupada duble yola cezamı yazıyorlar.adamın hastası var,hadı gündüz bir nebzede gecelerı bile sankı fareye kapan kurarcasına ınsanlarla oynuyorsunuz.amacınız beledıyenın rantını bu yolla artırmak,yada kesenıze pay çıkarmakan başka ne olabılırkı.beledıye ol,yolu şehrın dışına çıkar,kaçtane kırmızı ıişik var allah aşkına,zaten ınsanımız asabı bırde senın sahşi fentazılerınle oyolu kullananlar uğraşamaz.yazıktır be,gelen ağlıyor gıden sızlıör.sen kımlerle konustunkı herkesın memnunluğunu açıklıyorsun.oysa hergün tv kanallarında çekiştırılıyorsun.amacını açtın artık syn yetkılılerın artık ordu ve bunun gıbı şehırlerdekı radar ve hız sorunlarının çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz.syn başk,araçların ordan 50 60 lagıtmesı demek kazaya daha çök davetıye çıkartacağını sana bırkezdaha gatırlatırım.yavaş gıden kaza yapar normal seyırdekıde dıkkatlı yol alır.sen kağnı kullanıyorsankı başkan sen öküz tarlalarından gıtkı ancak senı onlar anlar.
 4. 1 0
  {usertitle}

  Bülent YILDIRIM

   31 Ağustos 2016 18:13
       

  Sevgili başkan,siz bu olayı makaraya almaya çalışıyorsunuz,yapmayın.Bizler 150 km hız istemiyoruz.tuzak kurmayın yeter.Benim bildiğim,devlet vatandaşına tuzak kurmaz. Bizleri dikkate almayarak Ordunun turizminine balta vurduğunuzun farkına değilmisiniz.Aslında orduyu çok seviyorum.

 5. 1 0
  {usertitle}

  h h

   31 Ağustos 2016 18:46
       

  başkan haklı yavaş gidiniz fantaziye gerek yok ...  sürüüler tabelaları takip etsin 

   

 6. 1 0
  {usertitle}

  Ş.Özdoğan

   31 Ağustos 2016 19:38
       

  89 km fantazi değildir başkan. Onuda perşembe de son radar yazmış. İlerisi dağ yolu .  Ne fantazi. Hep algı hep algı.kim 150 km ile kırmızıdan geçiyor. Varsa onlara yazın. Bırakın bu işleri. Vatandaşın cebinden parasını alacak başka fantazharcayalım bulunki  Bizde helaliyle paramızı orduda harcayalım. Ordu esnafı kzansın. Tedes firması değil.

 7. 1 0
  {usertitle}

  okan

   1 Eylül 2016 00:02
       

  Alıntı: h h
  başkan haklı yavaş gidiniz fantaziye gerek yok ...  sürüüler tabelaları takip etsin 
   
  başkan  yalakasıııı....çocuğu

   

   

 8. 2 0
  {usertitle}

  mertt

   1 Eylül 2016 12:11
       

  başkan sen bakma bu bağnaz,yobaz,cahil tiplere... sonuna kadar doğrusun.herkes kurallara uyacak. 70 ise 70 50 ise 50. beğenmeyen uçağa binecek. şehir içinde 100 ile gidip benim hayatıma kimse kastedemez.ama şu şehirlerarası yolu dağın üstünden verip orduy transit geçecekleri kırmızı ışıktan kurtarırsanız milli servete büyükkatkıda bulunmuş olursunuz.

 9. 1 0
  {usertitle}

  Kafkas Yusufelili

   7 Eylül 2016 15:27
       

  Bu adam utanmaz bir rezil Milletle dalga geçiyor o küçük beyniyle!! hangi ülkede var otoban yolda 50,70,80 hız sınırı?o kadar vatandaşın ahını aldı inşallah seçimlerde tepetaklak olacak bu zalim!! ''Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste!!'' şunuda belirteyim benim ilçem Erzurum'a sınır ben karadeniz yolunu kullanmıyorum ama kullanan vatandaşa yazık soyuyorlar!!

Yorum Yapın