Müftü Mahallesi Yola Değil Ranta Karşı!


Müftü Mahallesi sakinleri yola karşı olmadıklarını ancak kasıtlı olarak yol güzergâhının değiştirildiğini ve AVM binası için 300 evin boşaltılmasına karşı olduklarını söylediler.

 

 

 

Eski stadyum yerinin AVM ye verilmesinin ardından yol güzergâhının belirlenmesi ve Çevre yolunun sahil ile birleşmesi adına 300 dairenin boşaltılacağı haberinin ardından Müftü Mahallesi sakinleri cami yanında toplanarak binalarına biçilen değerlerin çok düşük olduğunu 300 milyarlık dairelere 65 Milyar değer biçildiğini belirttiler.

Eski Muhtar Ali İhsan Mandev, elbette yol olmalı ancak burada yol amaç değil, burada AVM ye çevre kazandırmaktır. AVM nin çevre güzelliği yapılması için bazı binalar yıkılacak. 30-40 daire ile ucuz atlatılacak projede 300 ev sahibi sokağa atılıyor ve kendilerine daire fiyatının 4 de bir parası ödenecek. Halk olarak 3 Nisan”ı bekliyoruz. Cumhurbaşkanına konuyu anlatacağız” dedi.

Mahalle sakinlerinden AK Parti Müftü Mahallesi kadın kolları başkanı Ulviye Okur ise “ AVM de rant var, bu kamu yararı olmayan bir ticaret hane, bunun için bizi evimizden edecekler, evlerimizi yıkıp geleceğimizi karartıyorlar. Bizim atalarımız 350 senedir bu mahallede ve bizler bu mahallede büyüdük. Yola karşı değiliz, ancak rant a karşıyız. Süriye”de bombalardan kaçanlar Türkiye”ye kaçtı, bize bomba atılmadan evlerimiz alınıyor. 3 Nisan da Cumhurbaşkanımıza konuyu anlatacağız, rant için evler boşaltılmamalı, boşaltılacak evler yerine TOKİ ev yaparak insanları kendi evlerine yerleştirmeli” dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın