Rahmi Metin “ Kasamızdan Bir Lira Çıkmadı!”
Çaykur Rizespor'un Kasımpaşa'dan son transferi Abdullah Durak, geliş sürecinin kolay olmadığını ifade etti.
Transferi için çabalayanlara teşekkür eden Abdullah, "Gelmeyi çok istedim. Mutlu ve huzurluyum. Hedefimiz Süper Lig'e yükselmek. Vizyonlarımız uyuştuğu için tercih ettim. Bazı şeyleri başarmaya geldim. Hedefe doymayan bir oyuncuyum." dedi.
Abdullah, Çaykur Rizespor ile yeni bir başlangıç yapacağını kaydederek, şunları kaydetti:
"Kayserispor'da şampiyonluk yaşamıştım. Ligi çok iyi biliyorum. Bazı anlar Süper Lig'den daha fazla heyecanlı. Aynı heyecanı yaşayıp Süper Lig'e yeniden çıkmak için buradayım. İbrahim hoca ile konuştum. Bana 4 ay burada her türlü zorlukla mücadele ederek Süper Lig’e yükseleceğimizi söyledi. Ben de bu bilinçle buradayım. Dört ay zorlukları yaşayarak yeniden Süper Lig'e yükselmeyi başaracağız."
Mehmet Cengiz Tesisleri'nde düzenlenen toplantıya, yönetim kurulu üyeleri Rahmi Metin, Yılmaz Zehiroğlu, Serkan Karavin, İbrahim Tali ve Sedat Abanoz katılırken, toplantı sonrası yönetim kurulu üyesi Rahmi Metin devre arası transfer dönemi ve son gelişmeler hakkında önemli bilgiler paylaştı.
Metin “ Kasamızdan Bir Lira Çıkmadı!”
“ Devre arası transferini tamamladık. Bu dönem içinde çok iyi transferler yaptığımızı düşünüyorum. Bunu kamuoyunun taktirine bırakıyorum. Süper ligde oynayan futbolcuları transfer etmek hiçte kolay değil. Bunları transfer etmek Çaykur Rizespor’un gücünü gösterir ve bunu bilmek lazım. Ara transfer dönemi masraflı transfer dönemi olur. Bu dönemde yapılan transferlerin toplamı 4 Milyon 362 Bin lirayı buldu. Bu rakama mayıs sonuna kadar maç başarıda dahil olmak üzeredir. Ara transferde kadromuza katılan oyuncuların manejerlerine ödenecek ücret ise 235 bin tl. dir. Manejer ücreti toplamda yüzde beşi bile geçmeyen bir rakam. Manejer ilişkileri başta başkanımız ve yönetime olan bir güvendir. Devre arası döneminde mevcut futbolcularımızdan olan tasarruf ise 4 Milyon 153 bin tl olarak belirledi. Aslında bu durumu karşılaştırdığımız da ara transferde Rizespor kulübü süper ligden futbolcu aldı ve mevcut kasamızdan bir lira çıkmadan bu işi gördük. Önümüzde ki yılarda kulübün ayakta durabilme adına bu çok önemli bir olay. Çok daha güçlü hareket edeceğiz. Yönetim olarak çok güzel bir ahenk içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kulüp başkanımızın futbolu geçmişten bugüne kadar biliyor olması bu transferlerin yapılmasında kulübün ileriye doğru adım atmasında çok önemlidir. Altyapıya da çok ciddi eğiliyoruz, önümüzdeki sezonlarda kendi bölgemizden futbolcu üretip, dışarıya veren bir kulüp olmak istiyoruz.
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar