"Birlik ve beraberlik şampiyonluğu getirdi"
"Birlik ve beraberlik şampiyonluğu getirdi"
- Çaykur Rizespor'un savunma oyuncusu Ümit Kurt:
- "Başkan, yönetim, teknik heyet, futbolcular ve taraftar bir oldu. Bu birlik ve beraberlik şampiyonluğu getirdi"

Spor Toto Süper Lig'e bu sezon yeniden yükselen Çaykur Rizespor'un savunma oyuncusu Ümit Kurt, bu sene elde ettikleri başarıda en büyük etkenin camiadaki kenetlenme olduğunu söyledi.

Ümit Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2,5 yıldır onur ve gururla Çaykur Rizespor formasını giydiğini hatırlattı.

Rize'de bulunduğu süre içinde iyi ve kötü günler geçirdiğini anlatan Kurt, "Dolu dolu 2,5 yıl geçti. Ancak en üzücü bölümü küme düştüğümüz geçen sezondu. Bunu hiçbir zaman unutamam." diye konuştu.

Kurt, küme düştükten sonra kentin ve camianın hemen ayağa kalkmasını bildiğini anlatarak, şöyle devam etti:

"Başkan, yönetim, teknik heyet, futbolcular ve taraftar bir oldu. Bu birlik ve beraberlik şampiyonluğu getirdi. Takım olarak evet sıkıntılı bir süreç geçirdik. Spor Toto 1. Lig'de mücadele etmek hele hele şampiyonluk mücadelesi vermek kolay değil. Biz şampiyonluk parolasıyla başladığımız sezonu öyle de tamamladık. Sezon içinde zorluklar yaşadığımız da bir gerçek. Fakat futbolcular olarak kimseye yansıtmadan, el ele vererek bu sorunları da aştık. Sonuç olarak şampiyonluk Rize'ye yakıştı. Çaykur Rizespor artık hak ettiği yerde mücadele verecek."

Şampiyonlukta özellikle başkan Hasan Kemal Yardımcı'nın büyük emeği olduğunu ifade eden Ümit Kurt, kendisine de bu nedenle teşekkür etti.


- "Hoca değil sanki bir ağabey"


Deneyimli stoper, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez'in de şampiyonlukta katkısının büyük olduğunu vurguladı.

İbrahim Üzülmez'in geldiği ilk günden beri takımdaki tüm oyuncularla yakından ilgilendiğini vurgulayan Kurt, şunları dile getirdi:

"Hocamız ilk geldiği gün benim de aralarında bulunduğum 4 deneyimli oyuncu ile toplantı yaptı. Ağabeyler olarak takımı sahiplenmemizi ve arkadaşlarımızla konuşup onları motive etmemizi istedi. Sonra kendisi de tek tek oyuncularla yakından ilgilendi. Hoca değil sanki bir ağabey gibi yaklaştı. Sonunda da zafer geldi. İbrahim Üzülmez'in daha da başarılı olacağını, gelecekte Türk futboluna başarılarıyla damga vuracağını düşünüyorum."

Ümit Kurt, kendisinin de Çaykur Rizespor ile sözleşmesinin sona erdiğini, yeni sezonla ilgili birtakım görüşmeler yaptıklarını anlattı.

Stresli geçen sezonun ardından tatile çıktığını, menajerinin de transfer görüşmelerini yaptığını belirten Kurt, "Menajerim ilk görüşmemizi kulübümle gerçekleştirdi. Karşılıklı tekliflerde bulunulmuş. Bunun dışında 3-4 Süper Lig takımı da görüşme talebinde bulunmuş. Sanırım gelecekle ilgili durumum birkaç güne netlik kazanır." ifadelerini kullandı.
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar