KARAMAN:" ATMACA GİBİ KANATLANIP, YUKARIYA ÇIKACAĞIZ"


Çaykur Rizespor'dan Karaman ile 1,5 yıllık anlaşma

KARAMAN:" ATMACA GİBİ KANATLANIP, YUKARIYA ÇIKACAĞIZ"

 


- Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor teknik direktör Hikmet Karaman ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı
- Çaykur Rizespor Transfer Komitesi Başkanı Deniz: "Hikmet Karaman ile 1,5 yıllık anlaşma imzaladık. Amacımız daha uzun süreli çalışmak
- Teknik Direktör Karaman: "Görüntü olarak istenilmeyen bölgede bulunuyoruz. Kulübün simgesi atmaca gibi kanatlanıp yukarı çıkmak için çalışacağız"

 


- "Trabzonspor karşısında doğru onbiri kurup maç içerisinde takımı galibiyete taşıyacak hamleleri yapmak için çalışacağız"

KARAMAN:" ATMACA GİBİ KANATLANIP, YUKARIYA ÇIKACAĞIZ"

 


Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, teknik direktör Hikmet Karaman ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Mehmet Cengiz Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Transfer Komitesi Başkanı Koray Deniz, yönetim kurulu üyeleri ve Teknik Direktör Hikmet Karaman ve yardımcıları katıldı.

Deniz, burada yaptığı konuşmada, eski teknik direktör Mehmet Özdilek'e teşekkür ederek, "Bazen doğruları yapsanızda başarı gelmiyor. Görev değişiklikleri oluyor. Hikmet Karaman ile 1,5 yıllık anlaşma imzaladık. Amacımız daha uzun süreli çalışmak. Kendisinin üçüncü dönemi. Geçmişle mukayese yapınca değişiklikler görünüyor" dedi.

 Teknik direktör Karaman'da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çok daha zor dönemlerde iki kez Çaykur Rizespor'da görev yaptığını, Rize'yi çok sevdiğini ve iyi tanıdığını belirtti.

 

KARAMAN:" ATMACA GİBİ KANATLANIP, YUKARIYA ÇIKACAĞIZ"

 


Çaykur Rizespor'un hak etmediği yerde olduğunu ifade eden Karaman, "Görüntü olarak istenilmeyen bölgede bulunuyoruz. Kulübün simgesi atmaca gibi kanatlanıp yukarı çıkmak için çalışacağız. Futbolda görev değişikliği olur. Amacımız Mehmet Özdilek'in yaptığı çalışmaların üzerine koyarak daha iyisini yapmak. Rize halkının beklentisine cevap vermek için çalışacağız" diye konuştu.

Rize'den ayrıldığı dönemde taraftarlardan halktan kopmadıklarını vurgulayan Karaman, şunları kaydetti:
"Bizim Rize ile bağımız var. Kulüp olarak yönetim olarak Rize çok farklı yerlerde. Burada olmaktan ekip olarak son derece mutluyuz ama futbolda sonuç ve başarı daha önemli. İyi konuşmak değil bunu oynanan futbola ve sonuca yansıtmak. Teknik ekibin en önemli görevi takımı geliştirmek. Amacımız takımı geliştirip çok iyi yerlere getirmek."

Trabzonspor ile zor bir maça çıkacaklarını kaydeden Karaman, "Türkiye liginin iyi takımı. Karadeniz'i temsil eden derbi maçı var. Orada vereceğimiz mücadele bizi ileriye nasıl taşıyacak? Bunu göreceğiz. Yönetimin isteği ile bir an önce takımın başına geçerek 'tüfek omuza' yaptık. İleri doğru yürümek için çalışacağız" şeklinde konuştu.

 

KARAMAN:" ATMACA GİBİ KANATLANIP, YUKARIYA ÇIKACAĞIZ"

 


Trabzonspor maçı ile lige başlamanın artıları ve eksileri olduğunu belirten Karaman, şöyle devam etti:

"İyi oyunculardan kurulu ve iyi bir teknik ekip göreve geldi. Zor olacağını biliyoruz. Trabzonspor karşısında doğru onbiri kurup maç içerisinde takımı galibiyete taşıyacak hamleleri yapmak için çalışacağız. Yeni bir başlangıç yeni bir heyecan. Taraftarlarımıza iyi şeyler izlettirmek istiyoruz. Sürekli öğrenmekten ve gelişmekten yanayım."

Türkiye'de üç sene beş sene sözleşme şansının zor olduğunu vurgulayan Karaman, "Bağlar tutmadı mı gidersin. Durma şansın yok. Hep istikrar deniliyor. Üç sene beş sene kalabilmek zor. Bazen taraftar bıkıyor. İnsanımız kültüründe var. Her şey başarıya orantılı. Öncelikle hedefim sezon sonu alkışlanan bir takım" dedi.

Karaman'ın yardımcılıklarını Roland Koch, Ahmet Ziya Yüce, Serkan Emre Sefa, Taşkın Güngör ve Ender Alkan yapacak.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  mapavrili

   14 Aralık 2014 11:50
       

  beceriksizler bu kisiyi bastan getirip hem okadar para hemde bize eziyet cektirmeseydiniz vapur dibe vurmus al hoca kurtar gemiyi bu nasil akil yahu insanlah hikmet beyle maya tutarda sn karaman burdan bir kötü not almaz bastan karaman gelseydi bu halde olmazdik.simdilik bir iyi ise imza attiniz gecte olsa bu takime bir seyler verecek adami getirdiniz iyi ye iyi deriz .hayde hayirlisi yeni bir sayfalan insanlah bu gemi oturdugu camurdan hep beraber kalkar