Okan Buruk, Kampı Değerlendirdi


BURUK;” TRANSFERLER DEVAM EDECEK!”


 

Çaykur Rizespor teknik direktörü Okan Buruk, 10 gün süren, 2 hazırlık maçı oynanan ve kampın son gününde iki transferin geldiği Antalya kampını değerlendirdi. İyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerinin altını çizerek sözlerine başlayan Okun Buruk şunları söyledi. Antalya kampı oyuncularımın fiziksel gelişimi için önemliydi. Kampa oynadığımız iki hazırlık maçını da kazandık. Morale ihtiyacımız olduğu için kazanmak her zaman önemliydi ve sevindirici oldu. Oyuncularım güven kazandı. Ayrıca kampta hepsi çok çalıştı. Bende hepsine şans verdim ve performansını geliştiren oyuncular oldu” dedi.

 

Takımdan ayrılan oyuncuların olduğunu belirten Okan Buruk, “Bir yapılanma içine girdik. Bizim bıraktığımız isimler olduğu gibi kendi isteğiyle ayrılanlar da oldu. Tüm bunlarla birlikte inşallah güzel bir şekilde ikinci yarıya başlayacağız. Ligin başlamasına 8 gün kaldı. Bu süreyi de en iyi şekilde değerlendireceğiz. Yeni gelen ve gelecek transferlerimize de bir an önce takıma monte etmeye çalışacağım. Hep söylediğim gibi Rizespor’u güzel günler bekliyor. Herkesin bize olan güveni tam. Bu güveni boşa çıkartmayacağız. Ligin ikinci yarısına güzel bir şekilde başlayıp takımı lig’ de tutacağız” dedi.

 

Transfer konusuna da değinen Okan Buruk, “Galatasaray’ın kadro dışı bıraktığı Eren Derdiyok’un ismi konuşuluyor. Eren çok iyi bir oyuncu. Gittiği her takıma katkı yapacak bir oyuncu. Bizim kendisiyle bir görüşmemiz olmadı. Bonservis ücreti alacağı nedir bilmiyoruz. Rizespor olarak bizim gücümüz belli. Transferlerimizi bütçemize uygun olarak yapıyoruz.  Nakoulma ve  Moroziuk geldi. Bunlar biçim için çok önemli ve bunları hazırlamaya çalışacağız.  Ayrıca Nakoulma beklediğimden çok daha hazır bir şekilde geldi.

 

Takıma kısa bir sürede katılacak. Bir yandan oyuncularımı en iyi şekilde hazırlamaya çalışırken diğer yandan da transferlerimizi yapmaya çalışacağız”. Transferi bilmece haline dönen Aatif içinde konuşan Buruk, “Aatif için biz elimizden geleni yapıyoruz. Çok beğenip istediğim bir oyuncu Son kararı verecek olan Aatif olduğu için kararını bekliyoruz. Bize katkı sağlayacak. Onunla ilgili gelişmeyi bekliyoruz. En kısa zamanda transferi biter ve aramıza katılır. Ayrıca diğer transferler içinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar