Aatıf’ın Yerine Mustafa mı Oynayacak ?


Buruk’un Derdi İlk 11


 

 

Çaykur Rizespor’da teknik direktör Okan Buruk, lider Başakşehir maçında hangi 11’le çıkacağı sakat ve cezalı oyuncu sayısı fazlalığı nedeniyle belirsiz.

Sarı kart cezalısı konumunda yer alan ve Başakşehir maçında forma giyemeyecek olan stoper Mohamed ve kanat oyuncusu Samudio’nun yerine farklı alternatifler deneyen genç teknik adam stoperde Awazıem’in yanına önce Tunuslu Talbi’yi denedi, daha sonra ise Saadane’yi o bölgeye çektiği öğrenildi.

Yeşil – mavili takımda son haftalarda formda bir görüntü veren Samudio’nun Başakşehir maçında oynamayacak olması teknik patron Okan Buruk’u farklı alternatiflere yönlendirdi. Bu bölge için önce Umar’a şans veren Buruk, daha sonra Nakoulma’yı son taktik çalışmasında sahaya sürdüğü gözlendi.

Aatıf’ın Yerine Mustafa!

Öte yandan yeşil – mavili takımda bir başka önemli eksiklik ise takım kaptanı Aatıf’ın bu maç öncesi sakatlık sorunu yaşaması. Göztepe maçında arka adale sorunu yaşayan ve İstanbul’da çektirdiği MR sonucu o bölgede 1. Derecede zorlanmaya bağlı yırtık tespit edilen Faslı oyuncu, lider Başakşehir maçında forma giyemeyecek.

Teknik direktör Okan Buruk, Aatıf’ın yokluğunda son Göztepe maçında oyuna dahil ettiği Mustafa Saymak üzerine durduğu öğrenildi.

Mustafa Saymak için olumlu görüşler bildiren Buruk, ;” Bu oyuncu bizde az süre alan oyunculardan biri. Son hafta Göztepe maçında oyuna sonradan girdi ve sahada kaldığı sürede genel olarak iyi işler yapmaya çalıştı. Diğer oyuncularım gibi,  özellikle fazla süre alamayan oyuncular, kendilerini hazır tutuyorlar ve kendilerine şans geldiği zaman en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Bizde geçen hafta Aatıf oyundan çıkınca hafta içi antrenman performansından yüksek olduğu için onla devam ettik, son bölümde iki önemli gol pası verdi. Oyuncuların kendilerini her an hazır tutması takım adına çok avantajlı bir durum” dedi.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar