Vedat’ın Kramponu Etmez!


 


Vedat’ın Kramponu Etmez!

Çaykur Rizespor’da Vedat Muriqi transferi sonrası o mevki için transferde adı geçen onlarca oyuncu içinden transfer döneminin son günlerinde kadroya katılan Sırp forvet Marco Scepovic taraftardan geçer not alamadı.

Yeşil – mavili taraftarlar, Sırp oyuncunun hem Beşiktaş maçında hem de son oynanan Göztepe maçında aldığı süre dahilinde hiçbir olumlu hareketini görmediklerini dile getirerek bu oyuncu için sosyal Medya hesapları üzerinden  ;” Vedat’ın Kramponu etmez” “ Ben olsam bu oyuncuyu değil maç kadrosuna stadın etrafına bile yaklaştırmam” “ İnşaatta kum çekmeye bile çağırmam” “ İsmail hoca bu santraforu çok aradı mı, bizim Müftüspor’da bu tip oyuncu çok var” “ Geçen sezon transferin son gününde Gladky, bu sezon Scepovic, böyle panik transfer yapacağına hiç yapma altyapıdan oynat” “ Bu oyuncu ile 3 yıllık sözleşmeyi kim yapmışsa, Rizespor’a iyi bir kazık çakmış “ gibi yaklaştırmalar yaparak endişelerini dile getirdikleri gözlendi.

Öte yandan Marco Scepovic hakkında görüşlerine başvurduğumuz Vira haber gazetesi Spor Müdürü Selim Denizalp , Sırp forvet ile Kosovalı forvet Vedat arasında kıyaslanma yapabilmek “incir ağacından oklava yapmak” gibi bir şey diyerek, ince bir teknik ayrıntıya parantez açarak şu ifadeleri kullandı;


 

“ Fazla detaya girmeden teknik açıdan size bir örnek vereyim. Son oynanan Göztepe maçında on liberoların Attamah ile Vetrih sizce neden özellikle ikinci devre yoruldu ve dilleri dışarı kaldı? Çünkü ileride Vedat Muriqi gibi top tutan takımını 3 – 5 saniye bile olsa dinlendiren bir oyuncun yok. Vedat Muriqi kendine ve çevresine atılan her topu ya tutuyordu, ya asist yapıyordu, yada rakip takımın rahat bir şekilde çıkmasına izin vermiyordu. Bu futbolda büyük bir güç. Vedat hücum bölgesinde bu işi yaparken, defans ve on liberoların 3 – 5 saniye olsa da bir soluklanma ihtiyacını gideriyordu. Bunu geçmiş dönemlerde iyi bir Kweuke zamanında da gördük, ama bu sezon hücum bölgesinde böyle bir şey yok. Kanat oyuncuları top tutamıyor, son yapılan pivot santrafor  Scepovic ise Vedat’ın yaptıklarının 10/1 ini yapamaz. Sırp oyuncunun boğuşması yok, toptan kaçıyor, ayak bilekleri Vedat gibi temiz değil, kafa hakimiyeti o boya göre çok zayıf, dolayısıyla her ileri çıkışında o top sana tenis topu gibi geri döner, hal böyle olunca da özellikle on liberon ve defans hattına yük biner. Bir olmaz iki olma üçüncü de topu ağlarında görürsün, ligde her takım Göztepe değil, Göztepe takımı Rize’de ilk kaleye tutan ciddi şutu 64’de frikikten geldi. Zaten ligde gol siftahı yapamayan takım. İsmail hoca özellikle iç saha maçlarında başka bir oyun formatı üzerine çalışmalı. Tamam yenilmedik, yenemiyorsan mağlup olmayacaksın mantığı bir yere kadar ama bu düşünce evinde Göztepe gibi takımlara karşı olmaz, bu işin piri süper ligde en çok maça çıkan Samet Aybaba’dır. Bak gör Samet hoca, geçen sezon Bursaspor’un başında aynı düşünce altında ligde en çok berabere kalarak o maç sonları havasını atıyordu ama sezon sonu Bursaspor takımı özellikle iç saha beraberlikleri altında kaybettiği puanlar sonrası bir alt lige düştü. Şimdi bana sorsanız Beşiktaş maçından alacağım bir puan mı iyi ? yoksa Göztepe galibiyeti mi? Elbette Göztepe maçından alacağım 3 puan derim size. Arada 1 puan oynuyor, o bir puan sezon sonu sizi nerelere götürür veya düşürür biliyormusunuz ?.. “ cümlesini kullandı..

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  mapavrili

   17 Eylül 2019 13:09
       

  3 milyon omar verildi

  bilmiyorum sirp bmc sine ne verildi ona ödenende bir okadar vardir

  peki vedattan kac para aldik elimizdeki altini verdik gidip pasli demirleri aldik 

  bu hesabi kimler yapiyor anlamak zor

  neyse gecen gecmistir takim iyi yerde .

  destege devam edecegiz ic saha maclarini muhakkak almaliyiz 

  hayde hayirlisi bu hafta evimizde bu maci  muhakkak almaliyiz